BlackBerry OS

Oficiální OS BlackBerry 10.1.0.273 pro BlackBerry Z10 ke stažení

Všichni uživatelé BlackBerry Z10 již jistě netrpělivě několik týdnů vyhlížejí nový update operačního systému BlackBerry 10.1. Od začátku května se tento update začal uvolňovat různě po světě aby v těchto dnech dorazil i k nám. Stahujte do svého BlackBerry Z10 nový operační systém BB10.1 a vyzkoušejte si všechny novinky, které přináší.

BB10.1-Z10-update

Update operačního systému BlackBerry 10.1 je všem uživatelům BlackBerry Z10 (STL 100-1) dostupný OTA přímo z jejich zařízení. Zkontrolujte si dostupnost updatu v Nastavení – Aktualizace software a potvrďte stažení nové verze OS. Máme zprávy, že update probíhá bez problémů u operátorů Vodafone a T-Mobile. Pokud zákazníkům O2 není update zatím nabídnut, vyzkoušejte připojit telefon k WiFi, vyjmout SIM kartu a zkontrolovat dostupnost aktualizace bez SIM karty.

Update operačního systému je velký necelý 1 GB, takže doporučuji být na WiFi. V případě, že jste předtím měli nainstalovaný uniklý OS BB10.1, tak by měl mít update kolem 30 MB. A jaké novinky jsou v OS BlackBerry 10.1?

 • nová funkce fotoaparátu – HDR
 • zprávy PIN-to-PIN jsou dostupné v BlackBerry Hub
 • navrhovaný text prediktivního zadávání na klávesnici je nyní zelený místo modrého
 • „Kroužek“ pro výběr textu byl vylepšen a lépe se s ním pracuje
 • obrazovka s nabídkou sdílení má nyní černé pozadí (z důvodu sjednocení celého UI)
 • nové demo ovládání při prvním zapnutí telefonu
 • nová možnost označit všechny kontakty při posílání broadcast zprávy přes BBM
 • možnost vypnout upozornění pro jednotlivé aplikace (to je popravdě už v současné verzi OS, takže možná je to dotažené ještě dále)
 • snazší kontrola aktualizací v BlackBerry World
 • telefon může být zcela odemčen pouze odemykacím tlačítkem, fakticky tak přeskočíte zamykací obrazovku
 • BlackBerry World nově nabízí kupóny na aplikace (To bude soutěží o aplikace! Těšíte se?)
 • přímo do číselníku v aplikaci telefonu můžete vložit zkopírované číslo
 • nainstalované aplikace mohou být otevřeny přímo z BlackBerry World, místo tlačítka „Nainstalováno“ nyní ukazuje „Otevřít“
 • kalendář nyní funguje i v landscape zobrazení (na šířku)
 • hesla můžete do políček „Heslo“ (například v prohlížeči) kopírovat
 • a mnho dalšího…

Updatujte své BlackBerry Z10 a pochlubte se v diskuzi pod příspěvkem s vašimy zkušenostmi.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

15 Comments

 1. Jelikož se tady tento model ofiko neprodává, tak ti nikdo přesně nenapíše, kdy bude nějaký update. Hold musíš sledovat fóra a diskuse. Ostatně tady na fóru je mraky příspěvků o aktualizaci STL100-2… Jen trochu hledat a číst…

 2. natahl jsem si aktualizaci a již šest hodin čumim na zhaslej displej a divoce blikající diodu. Nejspíš se stala nějaká chybka, v pondělí jdu reklamovat :-(

  1. Zkus stáhnout leak do PC a přeinstalovat přes PC a potom teprv aktualizaci od operátora, měla by mít jen pár MB a vše šlapat..;)

 3. takze pre tych co to este nepochopili:

  1. zalohujte si telefon cez bb link
  2. cez nastavenie telefonu vyberte tovarensky rezim – vsetko sa zmaze
  3. zapnite telefon bez simky….telefon vam sam poskytne update na najnovsi soft….uplne jednoduche a funguje to :) takto si prave updatujem svoju /2

  1. Tak jsem si počkal a jak se říká, kdo si počká dočká se. Včera mi telefon nabídl normálně aktualizaci (jsem u 02, proto zde píši), velikost 310MB, dnes jsem vklidu přes WIFI stáhnul a nainstaloval. Vše přímo přes telefon, nic jsem nemusel zálohovat, nic obnovovat, vše telefon provedl sám (stejně jako u BB 9900). (zálohoval jsem ale pro jistotu přes BB Link :-))

 4. Koukám, byl smazán můj příspěvek týkající se “neřádu” po aktualizaci. Byla v něm snad sprostá slova, nebo něco, co není žádoucí zveřejnit?
  Napíšete mi k tomu něco pane Dalekorej?

  1. Nebyla v tom žádná cenzura ani nic podobného, pouze jsme přenášeli BBCzech na nové servery a ne všechno proběhlo jak mělo. V tomto důsledku zmizela data z databází za období od 25. do 28.května. Omluvte prosím tento výpadek.

 5. Dobrý den, po akualizaci OS BlackBerry 10.1.0.273 pro BlackBerry Z10, která proběhla bez větších potíží … se telefon náhle, po několika dnech normálního provozu, začal šíleně zahřívat a rychle se vybíjí. Mám podezření, že neustále běží na plný výkon procesor … mohl by mi někdo potvrdit co s touto závadou? Zkoušel jsem dostupnost aktualozací- bez závad, restart i s vyndanou baterií a stále je problém stejný. Mobil se vybije do 2 hodin při normálním provozu .
  Díky za odpověď

 6. Dobrý den, po akualizaci OS BlackBerry 10.1.0.273 pro BlackBerry Z10 se telefon odmítá spojit pomocí travelera na firemní poštovní server, při pokusu o spojení napíše zcela nesmyslnou hlášku: Vaše zařízení je připojeno k síti, avšak internetové služby nejsou k dispozici. Zkontrolujte síťová nastavení. Netušíte někdo, co s tím? Před upgradem traveler na Z10 fungoval úplně bez problémů. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..