BlackBerry 10, BlackBerry 10 Návody

Nová verze BlackBerry Link přináší obousměrnou synchronizaci kontaktů a kalendáře s počítačem (PC&Mac)

Dlouho očekávaná funkce programu BlackBerry Link, konkrétně obousměrná synchronizace kontaktů a kalendáře s počítačem, konečně přichází s novou verzí tohoto programu. Dostupná je synchronizace kontaktů a kalendáře s Microsoft Outlook (PC) a snychronizace kontaktů s nativním Adresářem (Mac).

BlackBerry-Link-620x200

Ačkoliv je to v dnešní době bezdrátových synchronizací s podivem, jednou z nejčastěji poptávaných funkcí nového BlackBerry je “drátová” synchronizace BlackBerry 10 a Outlooku. Mnoho uživatelů stále synchronizuje své přístroje s Outlookem pravidelně každý večer pomocí kabelu, ať už ze strachu o citlivá data nebo z jakéhokoli dalšího důvodu. Starší modely BlackBerry fungovaly s Outlookem velmi dobře (když pomineme problém u nových verzí BlackBerry Desktop Software, což je opravdu nepochopitelné) a tuto možnost evidentně využívala velká část uživatelů ostružinové platformy.

BlackBerry 10 bohužel nebylo možno synchronizovat s počítačem pomocí kabelu, nedávno pouze přibyla možnost importu kontaktů z Outlooku do zařízení. Tomu je však nyní konec, protože nová verze programu BlackBerry Link již podporuje plnohodnotnou obousměrnou synchronizaci kontaktů a kalendáře s vaším počítačem.

Pokud vlastníte počítač s operačním systémem Windows, můžete využít synchronizace kalendáře i kontaktů s Microsoft Outlook. Vlasníci počítačů s Mac OSX pak využijí synchronizaci s nativní aplikací Adresář. Bohužel Outlook pro Mac však do BlackBerry Link nedostanete.

Samotné nastavení synchronizace je velice jendoduché. Po připojení vašeho BlackBerry 10 zařízení se vám zobrazí jeho karta ve spodní liště okna BlackBerry Link, na kterou kliknete abyste se přesunuli do nabídky telefonu. V pravém horním rohu pod ikonkou ozubeného kolečka zvolíte nastavení a v něm ji můžete určit co se má kde synchronizovat. Bez problémů funguje i mapování složek kontaktů nebo kalendáře.

Novou verzi BlackBerry Link stahujte přímo z oficiálních stránek http://www.blackberry.com/blackberrylink

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

13 Comments

 1. Tak jsem to nainstaloval, ale synchronizace probehla tak, ze v tel mam kontakty 2x a v outlooku 2010 se nic nezmenilo. Kalendar se nesynchronizoval vůbec.

 2. “plnohodnotnou” synchronizaci bych to nenazýval, se synchronizací jsem sice spokojený, využíval jsem i u starších verzí, ale kde máme úkoly? Proč již v BB 10 nejsou úkoly? Co používáte na upomínky?

   1. Pokud je pro vás synchronizace tak důležitá, tak nedává smysl být závislý na kabelové synchronizaci. Není lepší nastavit si bezdrátovou synchronizaci například přes službu Outlook.com, která nabízí synchronizaci kalendářů, kontaktů, úkolů i poznámek?

    1. Pročítám různé diskuse a tady jsem našel, že jdou synchronizovat poznámky s telefonem se systémem BB 10 a Outlook.com, ale tuhle možnost jsem ani na přístroji a ani na Outlook.com nenašel. Mám BB Q-10, ale nenašel jsem zatím možnost, jak poznámky synchronizovat a dokonce ani možnost, jak si jednoduchou poznámku udělat. Může někdo poradit? Díky!

 3. Dobrý den, mám P9982 BB, stáhla jsem si aplikaci. Bohužel aplikace se při synchronizaci s MS Outlook seká, každou chvíli to vyhodí chybu, že byla synchronizace ukončena, že mám odpojit zařízení. Můžete mi poradit?

 4. Manželka dostala povinně v práci Blackberry 9720, Nevěřícně koukám, co se dá prodávat za hrůzu v roce 2014. Je to naprosto příšerný mobil, dobrý tak akorát hodit na smetiště.

  1. Pravděpodobně nejste cílová skupina. Model BlackBerry 9720 je především pracovní nástroj a nic jiného – maximální bezpečnost, efektivita, zaměření na komunikaci, email apod. Pokud to nedokážete ocenit, nejste potenciální uživatel.

 5. Pokaždé když spustím BB Link v PC (Win 8,64bit) a zapojím BB Q10 ať už přes USB, nebo přes Wi-Fi, po nějaké době (někdy hned, někdy později) systém spadne s hláškou v BSOD DPC_watchdog_violation. Ať hledám, jak hledám, nemůžu nikde najít účinnou radu. Máte s tím někdo zkušenosti, nebo nevíte co s tím? Díky

 6. Ahoj všem, vlastním BB Z10 a synchronizaci s outlook kalendážem nejsem schopen přes BB link nastavit dle výše uvedeného. BB Link mi po kliku na tl.synchronizace kalendáře píše: váš software nepodporuje synchronizaci kalendáře. Umíte někdo poradit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..