BlackBerry 10 Aplikace, BlackBerry Aplikace

Nová verze BBM přinese nové emotikony, Push-To-Talk a integraci služby Glympse

BlackBerry se v poslední době opravdu hodně zaměřilo na svou komunikační platformu BlackBerry Messenger, zkráceně BBM. BBM se po celém světě těší velké oblibě a jeho obliba s uvolněním BBM pro Android a iOS stoupá každým dnem víc a víc. Není tedy divu, že se BlackBerry snaží BBM dále vylepšovat a opravdu zajímavé novinky pro nás BlackBerry chystá v nové verzi BBM.

Nové BBM 10.3 Beta je ke stažení v BlackBerry Beta Zone, které je bohužel v našem regionu nedostupné, a tak se našinec nemůže do testování zapojit. Kolegové z CrackBerry však natočili krátké video, ve kterém se můžete na všechny novinky hezky podívat.

A jaké novinky se na nás v nově verzi BBM chystají? V první řadě musíme zmínit, že BBM dostane celou sadu nových emotikon neboli smajlíkůůů! Co to znamená asi každý tušíte, zkrátka můžete posílat hromady dalších pěkných obrázků rychle a pohodlně. Další významnou novinkou je posílání zpravidla krátkých hlasových poznámek. Rychlost, se kterou budete moci hlasovou poznámku v BBM odeslat se prakticky rovná funkci Push-To-Talk.

Velice zajímavou novinkou je integrace služby Glympse. Pomocí této funkce můžete velice pohodlně sdílet svou polohu s přáteli nebo spolupracovníky. Nejedná se však o sdílení adresy, které nyní máte přímo v BBM již obsažené. Jedná se o trackování vaší polohy v reálném čase! Můžete si nastavit časový úsek až 4 hodin, kdy budete sdílet svou polohu s ostatními a příjemce tak může každičký okamžik sledovat, kde se nacházíte. Pokud se například budete hledat po městě, nemusíte nutně čekat na jednom místě, ale nasdílet svou polohu a druhá strana si vás najde během cesty. Velice zajímavá funkce u které doufám, že bude integrována přímo do BlackBerry Maps, aby se neotvírala v samotném internetovém prohlížeči.

Kromě zmíněných novinek však také máme k dispozici jednodušší sdílení obsahu s vašimi přáteli a v neposlední řadě je zde jedna novinka také pro BBM skupiny. Kapacita skupin BBM se totiž zvýší ze současných 30 na 50 členů! To už by mohla být opravdu slušná konverzace, co myslíte?

BBCzech-BBM-Channel-PINA na závěr ještě jedna informace – oficiální BBM kanál BlackBerryCzech si můžete přidat jako PIN: C000261B1 nebo můžete oskenovat QR kód vlevo.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Zdravim.

    Je zminovana skupina aktivni. Po naskenovani kodunse vubec nic nedeje. V pripade, ze ano, tak prosim o pridani PIN 7BC8E4F2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..