BlackBerry 10, Novinky

Nová funkce BlackBerry Type&Go vám umožní rychle zadávat emaily, zprávy, BBM, tweety a mnoho dalších

Na keynote při konferenci BlackBerry 10 Jam Europe jsme se dočkali demonstrace obou nových zařízení BlackBerry 10. Vivek Bhardwaj dokonce ukázal zcela novou funkci Type&Go, která vám umožní rychle zadávat emaily, zprávy, BBM, tweety a mnoho, mnoho dalších. Jsem velmi rád, že se na tuto funkci můžete nyní také podívat a to díky videu přímo od BlackBerry.

Funkce Type&Go fakticky umožňuje naplno využívat pohodlí fyzické klávesnice BlackBerry Q10. Nemusíte na nic klikat, zkrátka jen z domovské obrazovky začnete psát co máte v úmyslu. Zatímco telefon zároveň prohledává veškerý obsah (univerzální vyhledávání je neskutečně užitečná funkce), zároveň vám také nabízí dokonce jednotlivé rychlé akce. Jednoduchým napsáním příkazu “email <jméno>” tak můžete v rychlosti začít psát email konkrétní osobě.

BlackBerry-Type-and-Go-icon

Stejně tato funkce funguje například s BBM. Pokud budete chtít někomu napsat na BBM, stačí začít zadávat příkaz “bbm <jméno>” a zařízení vás rovnou hodí do konkrétního chatu nebo vytváření nové zprávy. Pomocí funkce Type&Go budete moci rychle zadávat emaily nebo zprávy, psát si s přáteli na BBM, vytvářet nové tweety na Twitteru nebo aktualizovat stav na Facebooku. To vše bez nutnosti hledat a otvírat konkrétní aplikace! BlackBerry Flow zkrátka prochází celým operačním systémem BlackBerry 10.

Do budoucna by mělo být uvolněno také API pro vývojáře, takže se budou moci také zapojit do této zajímavé funkce, a tak se klidně může stát, že takto budete moci například rovnou vyvolávat kontakty na Skypu, psát přátelům na WhatsAppu a mnoho, mnoho dalšího.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Měl jsem podobný launcher ještě na starém Treu 650. Sice to nebylo tak dotažený, ale šlo psaním spouštět aplikace a volat. Jsem rád, že podobná funkce vrátila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..