Novinky

“Není pravda, že bychom nahrazovali BlackBerry zařízeními iOS” říká tiskový mluvčí Pentagonu

Internetem se velice rychle rozšířila zpráva o tom, že americké ministerstvo obrany plánuje nahradit více než 470 tisíc kusů BlackBerry, které v současnosti používají, novými zařízeními značky Apple s operačním systémem iOS. Na základě rozšíření této spekulace však vystoupil tiskový mluvčí Pentagonu, který tyto informace okamžitě dementoval. Senzace se nekoná.

BB10-Pentagon-620x200

Senzacechtivost serveru Electronista měla za následek, že mnoho internetových magazínů po celém světě začaly psát o tom, že BlackBerry 10 není dostatečně bezpečné pro americké ministerstvo obrany. Podle “důvěryhodného zdroje” totiž prý Pentagon neschválí BlackBerry 10 pro provoz ve své infrastruktuře a nahradí stávajících 470 tisíc zařízení BlackBerry novými iPhony, iPady a iPody Touch. Objednávka údajně obsahuje na 650 tisíc zařízení s jablečnou příchutí.

“Tyto spekulace nejsou pravdivé” říká podplukovník amerických vzdušných sil a tiskový mluvčí Pentagonu, Damien Pickart. “Neplánujeme nahradit 470.000 kusů BlackBerry jinými zařízeními, která údajně máme poptávat.”

Je logické, že tato informace vyvolala značný rozruch, ale každý aspoň trochu informovaný člověk si musí říkat, že na tom, lidově řečeno, něco smrdí. Když vezmeme v potaz jaké bezpečnostní restrikce platí v podobných úřadech a jakými bezpečnostními nedostatky platforma iOS trpí (stačí zmínit snadné překonání hesla zařízení pro získání dat ze zařízení), zůstává až hlava stát nad tím, že se nad tím žádná z redakcí publikujících tuto spekulaci nepozastavila.

Nakonec se však ukázalo, že tato spekulace je trochu přitažená za vlasy. Zprávu oficiálně dementoval tiskový mluvčí amerického ministerstva obrany, který doslova řekl, že ministerstvo neplánuje nahradit BlackBerry, které je nyní v Pentagonu zastoupeno v počtu 470 tisíc kusů.

Údajné nahrazení zařízení BlackBerry má být reakce na to, že současná zařízení BlackBerry nemají možnost updatu na operační systém BlackBerry 10. Nicméně zařízení na platformě BlackBerry 10 jsou nyní stále v hledáčku amerického ministerstva obrany a probíhá jejich podrobné testování pro potřeby tohoto úřadu. Pentagon i nadále s BlackBerry počítá a rozhodně je nehodlá jen tak vyměnit za iOS zařízení.

Opět se však jedná o to, že se na internetu rozšířila polovičatá informace, která se již nedá vzít zpět. Lidé si to již přečetli a budou to brát jako hotovou věc. Sdělovací prostředky dokáží totiž skutečně poškodit a když se k tomu přidají některé české servery, které ani nedokáží přeložit zdrojový článek a natož se nad ním zamyslet, výsledek je ještě horší.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..