Novinky

Mike Lazaridis odchází z představenstva společnosti BlackBerry

Kompletní přerod společnosti BlackBerry je podle všeho dokonán. Mike Lazaridis, zakladatel společnosti Research In Motion, totiž při zveřejnění finačních výsledků za Q4 2013 oznámil, že definitivně odchází z vedení BlackBerry.

Mike-Lazaridis-620x350

Mladý Mike Lazaridis se před téměř třiceti lety stal spoluzakladatelem spolenčosti Resdarch In Motion a od té doby byl u všech důležitých událostí, které tuto společnost potkaly. Ať už to bylo revoluční pager nebo prakticky vynález mobilní kanceláře v podobě emailů v mobilních zařízeních, Mike společně s Jimem Balsillie byli vždy u toho.

“Obdivuji Mika pro jeho úspěchy a jeho vizi, která pomohla uskutečnit příchod BlackBerry 10” řekl Thorsten Heins, CEO společnosti BlackBerry

Kdo by si ještě před pár lety dokázal představit, že se tehdejší lídr na trhu smartphonů dočká takového přerodu, který jej zastihl v posledních měsících. Je tomu něco přes rok, kdy BlackBerry oficiálně představilo operační systém BlackBerry 10, který stál na samém počátku velkých změn ve společnosti RIM, které vyvrcholily v uplynulých týdnech.

Před rokem vystřídal Thorsten Heins právě Mika s Jimem v roli CEO společnosti RIM a oba bývalí ředitelé přijali čestná místa v představenstvu. Zatímco Jim společnost opustil již v květnu loňského roku a zároveň s tím prodal veškeré své akcie, Mike chtěl být stále v kontaktu se společností, kterou pomohl vybudovat. Nyní se však rozhodl, že ze společnosti nadobro odejde.

“S příchodem BlackBerry 10 cítím, že jsem naplnil svůj závazek radě společnosti” řekl Mike Laziridis. “Thorsten a jeho tým odvedli skvělou práci při budování BlackBerry 10 a je toho opravdu hodně, na co můžeme být pyšní. Věřím, že zanechávám společnosti v dobrých rukou. I nadále budu velkým fanouškem BlackBerry a samozřejmě přeji BlackBerry mnoho úspěchů do budoucna.”

Kde jedna éra končí, začíná nová. Děkujeme Miku, že jsi pomohl vybudovat společnost, která dává mnoha milionům uživatelů více než alternativu k současným smartphonům, a která je pro mnohé více než pouhá značka. Hodně štěstí…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

    1. To je asi dobre, ked ak clanok o vysledku je ze Q4 2013, aj ked je to divne :D Skor zly nazov firmi mi pleskol do oci :)

      A co s tym pagerom, to oni prvi spravili tu malu pipajucu vecicku ? :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..