BlackBerry 10 Aplikace

iGrann: neoficiální nativní Instagram klient pro BlackBerry 10 přijde již brzy!

Oficiální aplikace pro práci se sociální sítí Instagram bohužel pro BlackBerry 10 stále chybí a podle vyjádření Instagramu se jí v nejbližší době ani nedočkáme. O víkendu se však na diskuzním fóru objevila skutečná naděje pro všechny uživatele této sociální sítě. Chystá se totiž aplikace s názvem iGrann, která by měla nabídnout všechny funkce klasické Instagram aplikace – tedy i upload fotografií.

V tuto chvíli můžeme v BlackBerry World najít mnoho aplikací, které si na Instagram hrají. Často se však jedná pouze o prohlížeče fotografií na Instagramu a žádná z dostupných aplikací zatím neumí tu hlavní funkci – upload fotografií, případně videí, přímo na Instagram. Důvod je jednoduchý a to sice omezení API Instagramu, které zkrátka upload nedovoluje. To lze však obejít. Důkazem tomu může být například neoficiální Instagram aplikace pro Windows Phone, která právě nějaké skulinky v API Instagramu využívá, a tak může se sociální sítí pracovat hezky komplet.

iGrann_Splash_720x720

To samé nás nyní čeká také na platformě BlackBerry 10. Uživatel Gaspertrix na diskuzním fóru CrackBerry představil svůj nejnovější projekt iGrann a ukázal také první screenshoty z aplikace. Podle informací, které autor zveřejnil, by měla aplikace teď nebo později umět naprosto vše, jako nativní Instagram aplikace pro iOS nebo Android. Kromě prohlížení fotografií by tak měl umět fotografie také nahrávat, komentovat, lajkovat, vyhledávat v nich, odebírat kanály jednotlivých uživatelů nebo třeba samostatnou novou registraci. Funkce, které zatím dostupné nejsou, ale pracuje se na nich, je upload a prohlížení videí, aplikace filtrů na fotografie (díky skvělému nativnímu editoru fotografií v BlackBerry 10 by to však neměl být problém) a push notifikace.

iGrann_Login_720x720 iGrann_Register_2_720x720 iGrann_Register_1_720x720

Tak jako tak se však jedná o skvělou novinu pro všechny uživatele sociální sítě Instagram, kteří například nyní používají port Android aplikace na svém BlackBerry 10 zařízení a i když Android port funguje a vypadá dobře, nativní aplikace je zkrátka nativní aplikace. Doufejme tedy, že iGrann dorazí do BlackBerry World  co nejdříve, protože právě Instagram je pro mnoho uživatelů skutečně must-have aplikací a často dokážou takové drobnosti uživatele naklonit blíže k přechodu na novu platformu BlackBerry 10.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. Dobrý den. Bude tato aplikace možná i pro BlackBerry Bold 9900? Nahrají se mi všechny informace z Instagramu na tuto aplikaci, nebo budu muset znovu od začátku? Díky za odpověď!

  2. Dobrý den, jenom náhodou, tento program asi není napojen na aplikaci instagram že ano? … tedy jde mi o to, zda mohu sledovat lidi co nemají nainstalovaný igrann ale přímo instagram.

    Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..