BlackBerry 10 Aplikace

GameReview: Bubble Breaker aneb nesmrtelná klasika

Není žádným tajemstvím, že v jednoduchosti je krása. Nejinak je tomu i u mobilních her a právě ty nejjednodušší hry se často zapíší do historie mnohem výrazněji, než super propracované 3D střílečky. Vzpomeňme na legendárního Hada ze starých Nokií a koneckonců i proslulí Angry Birds sází především na svou jednoduchost. Dalším příkladem z této kategorie je hra Bubble Breaker, kterou možná mnozí z vás znají ještě z platformy Windows Mobile. Barevné bublinky odstřelované po dvojicích, trojicích, čtveřicích a tak dále… Zkrátka čím větší skupina bublinek, tím více bodů. A o body jde přeci vždy až na prvním místě.

Předělávek na tuto klasiku naleznete v BlackBerry World spoustu, ale hra Bubble Breaker: Insanely Addictive od vývojářů Aun Taraseina je suverénně nejlepší modifikací této hry, kterou můžete pro BlackBerry 10 stáhnout. Princip je stejný – odstřelovat bublinky stejné barvy a tvořit ty největší skupiny bublinek stejných barev. Čím větší skupina, tím více získáte bodů. Bubble Breaker však ruku v ruce přichází se skvělým grafickým provedením, příjemným zvukovým doprovodem a celkem třemi herními módy.

BubbleBreaker-screen (1) BubbleBreaker-screen (4) BubbleBreaker-screen (5)

První mód je Classic. Jak již název napovídá, jedná se o standardní hru a vaším úkolem je zcela vyčistit herní pole. Hrajete dokud je na obrazovce alespoň jedna dvojice bublinek stejné barvy, které můžete dotykem “odstřelit”. Počítá se skóre, kterého dosáhnete a pokud se vám podaří nechat na obrazovce méně než 10 bublinek, dostáváte postupně bonus 100 bodů za každou bublinku, kterou jste odstřelili. Pokud vám tedy například na obrazovce zbudou 3 bublinky, dostanete 700 bodů jako bonus.

Druhým módem je Casual. V tomto módu máte vždy za úkol dosáhnout určitého počtu bodů, který se s každým novým kolem zvyšuje. Nejdříve musíte pokořit hranici 500 bodů, pak 1000, 3000, 7000 a tak dále. Body se vám přičítají a každé nové kolo začínáte opět s plným polem bublinek. Posledním módem je Zen, ve kterém hrajete takříkajíc do nekonečna. S tím jak odstraňujete bublinky se vám postupně obnovují jednotlivé sloupce herního pole. Opět hrajete na maximální skóre až do chvíle, dokud máte na obrazovce jakoukoliv dvojici bublinek.

BubbleBreaker-screen (3) BubbleBreaker-screen (2) BubbleBreaker-screen (6)

Abyste mohli skóre porovnávat, obsahuje hra také statistiky vašich výkonů. Vidíte vaše statistiky v jednotlivých módech jako například maximální skóre, největší odstřelenou skupinu bublinek, celkový počet odstřelených skupinek a další. Pro vaší větší motivaci jsou pak připravená nejrůznější ocenění jako je kompletní vyčištění pole, překonání určitého skóre a podobně. Můžete se tak předhánět i s přáteli v tom, kdo je Bubble Breaker lepší. V nastavení hry si pak můžete určit úroveň zvukových efektů, vizuální efekty, hudbu nebo přímo kontaktovat vývojáře. Není divu, že hra Bubble Breaker získala označení Build for BlackBerry. Hra je dostupná pro zařízení s operačním systémem BlackBerry 10.

Hru Bubble Breaker: Insanely Addictive můžete stahovat v BlackBerry World za 0.99 USD

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..