BlackBerry 10

Funkce BlackBerry Balance v akci: oddělte pracovní a soukromý život

Funkce BlackBerry Balance je často zmiňovaná v souvislosti s oddělením osobního a pracovního prostoru ve vašem telefonu. Na BlackBerryCzech jste se již o této funkci jistě dočetli, dnes si však ukážeme BlackBerry Balance na videu přímo v akci. Díky BlackBerry Balance budete moci používat jedno zařízení jak pro osobní, tak pro pracovní účely a veškerá data budou zabezpečená a separovaná.

BlackBerry Balance je zcela nový přístup k mobilnímu zařízení v enterprise sféře. Doteď bylo prakticky nemyslitelné, abyste si mohli zařízení pohodlně rozdělit prakticky na dva oddělené systémy – jeden osobní a druhý pracovní. Nejnovější Android 4.2 sice umí pracovat s uživatelskými účty, ale přeci jen je tato filosofie je zaměřená trochu na něco jiného. BlackBerry Balance je řešení zcela nové a svým způsobem naprosto unikátní.

V rámci jednoho prostředí můžete mít zobrazena jak pracovní tak osobní data. Jako skvělý příklad poslouží screenshoty výše, kde je zobrazen kalendář. Na prvním screenshotu je zobrazen kalendář ve chvíli, kdy jste v “pracovním režimu” – vidíte všechny události v kalendáři, soukromé i pracovní. Na druhém screenshotu se nacházíte v “personálním režimu” a jak si můžete všimnout, všechna pracovní data jsou skryta – název události, pozvaní hosté a další detaily o události.

Na výše uvedeném videu si můžete prohlédnout funkci BlackBerry Balance přímo v akci. Pomocí jednoduchého přepínače si můžete v okamžiku změnit celý váš přístroj z osobního na pracovní použití. Změní se ikonky, dostupné aplikace, tapety a dokonce se může změnit i nabídka dostupných aplikací v BlackBerry (App) World. Přepínač vyvoláte jednoduchým stažením obrazovky směrem dolů. Rychlé a jednoduché. Velkou výhodou pak je, že jsou veškerá data zcela oddělená, takže nehrozí jakékoli prolínání pracovních a soukromých dat (například zkopírovat obsah pracovního emailu do soukromé SMS zprávy) a každá část může být separátně šifrovaná.

Je vidět, že bezpečnost je u BlackBerry stále na prvním místě a zároveň se RIM stále orientuje na enterprise sféru. Samozřejmě, že BlackBerry 10 se bude snažit zaujmout i standardní uživatele, je však důležité si uvědomit, že firemní segment je pro RIM stále velice důležitý a rozhodně neplánuje z tohoto pole odejít.

Zdroj: RapidBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..