BlackBerry 10 Aplikace

BlackGram pro BlackBerry 10: nativní Instagram aplikace pro BB10 ke stažení v BlackBerry World

Instagram je jednou z nejvýznamnějších sociálních sítí na světě, která těží především ze sdílení obrázků a fotografií s nejrůznějšími barevnými filtry a je určena výhradně pro uživatele chytrých telefonů. Uživatelé této sociální sítě se počítají na desítky milionů a její význam každým dnem stoupá. Není proto divu, že i samotná mobilní aplikace Instagramu se stává často jedním z parametrů, podle kterých se uživatelé rozhodují při výběru nového zařízení.

Operačnímu systému BlackBerry 10 však  tato aplikace citelně chyběla. Až doteď. Do BlackBerry World dorazila vůbec první plnohodnotná nativní Instagram aplikace – BlackGram. Aplikace BlackGram byla vydána zhruba před týdnem, ale potýkala se s celkem velkým počtem bugů a nebyla zcela funkční. Dnešní update však aplikaci posouvá na zcela novou úroveň, a proto jsme se rozhodli, že vás s aplikací BlackGram nyní seznámíme.

BlackGram, jak jsme již zmínili výše, je neoficiální klient pro práci se sociální sítí Instagram určený pro zařízení s operačním systémem BlackBerry 10. BlackGram vám umožňuje kompletně spravovat váš kanál na Instagramu stejně jako se zaregistrovat a založit kanál vlastní. Můžete zobrazit seznam příspěvků, hodnotit a komentovat příspěvky, procházet uživatelské účty, začít nebo zrušit odebírání obsahu. Přítomné je samozřejmě také sledování aktivity vašich přátel, sledování aktuálních nejoblíbenějších příspěvků nebo práce s vaším uživatelským účtem.

Nechybí samozřejmě ani možnost nahrávání nových fotografií na samotnou sociální síť. V tomto ohledu můžeme u aplikace BlackGram vidět jedinou chybku – nativní Instagram filtry totiž nelze vidět v živém náhledu. Fotografie se posílá na externí server, kde se na ní teprve ten či onen filtr aplikuje. Proč tomu tak je? Inu kdybyste nahrávali fotografie rovnou, Instagram by s největší pravděpodobností začal blokovat použité API a aplikace by byla během pár dnů nefunkční. Vývojáři tedy celý mechanismus skryli za jakýsi proxy server, který obstará veškerou špinavou práci. A malý tip – pro úpravu fotografií nám stejně přijde lepší používat nativní editor obrázků v BlackBerry 10.

Pokud však přehlédneme občasné trable se samotnými servery (někteří uživatelé hlásili, že se jim nedaří přihlásit atd.), máme zde skutečně plnohodnotnou aplikaci pro sociální síť Instagram. Aplikaci můžete zakoupit v obchodě BlackBerry World za cenu $2,99, což rozhodně není úplně málo. Aplikace však nyní těží především z exkluzivity. Žádnou podobnou pro BlackBerry 10 zatím nenajdete.

Schválně jsme napsali slovo zatím, protože BlackGram podle všeho nebude jediná podobně zaměřená aplikace pro OS BlackBerry 10. Již dříve jsme vás informovali o připravované aplikaci iGrann, která před několika dny spustila otevřené beta testování. Do toho se můžete zapojit na diskuzním fóru CrackBerry.

Aplikaci BlackGram můžete zakoupit v obchodě BlackBerry World za $2,99

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..