BlackBerry 10

BlackBerry World nově umožňuje instalovat aplikace do BlackBerry 10 bezdrátově skrze webové rozhraní

Velice zajímavou novinku jsem objevil při brouzdání obchodem s aplikacemi BlackBerry World. Nový BlackBerry World totiž nově nabízí velmi užitečnou funkci a to sice bezdrátovou instalaci aplikací do vašeho BlackBerry 10 zařízení. Obchod BlackBerry World si jednoduše otevřete v prohlížeči na počítači a pokud se vám bude nějaká aplikace líbit, jediným kliknutím ji můžete nainstalovat přímo do vašeho BlackBerry 10 zařízení.

BB10-bezdratova-synchronizace-600x200

Funkce bezdrátové instalace aplikací je již nějaký ten pátek například v obchodě Google Play, v BlackBerry World, dříve App World, však tato funkce zatím chyběla. S příchodem nové platformy BlackBerry 10 se však nekonají novinky pouze v rámci nových zařízení, ale zajímavých změn doznal také obchod s aplikacemi BlackBerry World a jednou z příjemných změn je funkce bezdrátové instalace do BlackBerry 10 zařízení.

Celý princip je velice jednoduchý. Ve svém BB10 zařízení jste samozřejmě přihlášení pod svým BlackBerry ID a to samé ID použijete pro přihlášení v internetovém rozhraní obchodu BlackBerry World. Po přihlášení uvidíte v horní části obrazovky detaily vašeho zařízení – název, PIN, zemi a operátora. Podle tohoto filtru se vám také zobrazují veškeré kompatibilní a dostupné aplikace.

BB10-bezdratova-instalace

Nyní si můžete brouzdat aplikacemi dle libosti, prohlížet si je a zjišťovat informace a když konečně narazíte na aplikaci, kterou byste rádi vyzkoušeli, nemusíte již sahat po telefonu a vyhledávat ji přímo v aplikaci BlackBerry World. Stačí jednoduše přímo z počítače kliknout na tlačítko Download. Do zařízení se odešle příkaz, otevře se aplikace BlackBerry World na stránce zvolené aplikace a automaticky se spustí stahování. Takto můžete začít stahovat klidně několik aplikací najednou a když za chvíli přijdete k zařízení, všechny aplikace už na vás budou čekat nainstalované.

Byl jsem velmi překvapen, jak málo se o této novince mluví, protože je to opravdu šikovná záležitost. Pokud jste již šťastnými majiteli některého ze zařízení s operančím systémem BlackBerry 10, určitě tuto novinku vyzkoušejte.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..