BlackBerry 10, BlackBerry Enterprise

BlackBerry Workspace přináší zabezpečené PIM aplikace a prostředí pro Android a iOS

Ačkoliv nový operační systém BlackBerry 10 jde vcelku výrazně naproti běžným uživatelům, BlackBerry rozhodně nezapomnělo na jeden z hlavních pilířů svého businessu a sice firemní segment. Kromě nového řešení BlackBerry Enterprise Service 10, odpovídajícího dnešním požadavkům BYOD, tak v kanadském Waterloo pracovali i na dalších zajímavostech. Jednou z nich je i prostředí BlackBerry Workspace.

BlackBerry Workspace je zbrusu nová aplikace, která bude dostupná pro zařízení s operačním systémem Android a iOS. Již jsme vás na BBCzech informovali o novém řešení BES10, které umožňuje z jedné konzole vzdáleně spravovat zařízení BlackBerry, Android a iOS. Díky BlackBerry Workspace je však tato spolupráce s platformami Android a iOS dotažená ještě dále.

BlackBerry_Workspace

Myslím, že není třeba zmiňovat, že Android ani iOS nepatří k těm nejbezpečnějším mobilním operačním systémům. U Androidu mluvíme doslova o desítkách bezpečnostních děr v samotném OS (jedna z nevýhod OpenSource), u platformy iOS můžeme zmínit například primitivní způsob jak obejít “bezpečnostní” heslo zařízení a získat tak přístup k hovorům, fotografiím, kontaktům nebo hlasovým zprávám u nejnovější verze iOS6.1. Fakt, že fakticky stejný bug se objevil už u iOS4.1 před několika lety se pak nedá nazvat jinak než trapasem.

BlackBerry si na bezpečnosti maximálně zakládá a jasně to dokazují veškeré bezpečnostní prověrky napříč vládními sektory po celém světě, které například BlackBerry 10 splnilo ještě před svým uvedením na trh. I z tohoto důvodu v Kanadě samozřejmě nemohli tolerovat, že by firmy používající BES10 měla svá data ohrožena kvůli tomu, že Android a iOS nenabízí ani zdaleka bezpečnost BlackBerry. Rozhodli se tudíž BES10 obohatit o možnost práce se samostatným odděleným prostředím integrovaným do zařízení s OS Android nebo iOS.

Na videu výše si můžete prohlédnout živou ukázku BlackBerry Workspace. A jak to vlastně funguje? BlackBerry Workspace je prakticky aplikace, která v sobě obsahuje samostatného emailového klienta, kalendář, adresář, poznámkový blok a úkolovník. Toto vše oddělené od ostatních součástí operačního systému, aplikace si hraje “na vlastním písečku” neboli běží ve vlastním sandboxu. Dá se to přirovnat k samotnému BlackBerry Balance, i když uživatelský komfort není zdaleka takový jako je tomu u BlackBerry 10.

Ačkoliv myšlenka sandboxu pro oddělení firemních dat od soukromých není v tomto segmentu takovou novinkou (některé MDM systémy již takové řešení používají), přesto velice vítáme přístup BlackBerry k celé problematice a snahu poskytnout firmám to nejlepší a nejbezpečnější řešení pro správu svých mobilních zařízení pomocí nového BES10.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..