Novinky

BlackBerry se otřásá v základech! Mění se kompletní vedení společnosti!

BlackBerry před několika týdny oznámilo, že není na prodej a místo toho vymyslelo s investory alternativní plán. Kanadský výrobce smartphonů získal od investorů finanční injekci ve výši více než jedné miliardy amerických dolarů výměnou za konvertibilní dluhopisy. To však nebyla jediná podmínka investorů. Další podmínkou totiž bylo, že BlackBerry udělá zásadní změny ve vedení společnosti. A právě to se děje nyní.

Odvolání bývalého CEO, Thorstena Heinse, nebyla, zdá se, jediná změna ve vedení společnosti BlackBerry. Thorsten Heins vedl společnost BlackBerry již od začátku roku 2012 a i když jeho plány zněly velice působivě, nakonec se ukázalo, že Thorsten ve společnosti BlackBerry nezměnil prakticky nic. Firma nedokázala dynamicky reagovat na potřeby trhu a nedokázala efektivně pracovat se zpětnou vazbou od svých zákazníků. Právě to je jeden z důvodů, proč jej ve funkci dočasně nahradil John S. Chen, kterého na tuto pozici dosadil CEO klíčového investora Fairfax Financial Holdings – Prem Watsa.

John-S-Chen-CEO-BlackBerry

To však zdaleka není jediná významná změna ve vedení společnosti. V následujících dnech BlackBerry opustí také její provozní ředitel Kristian Tear a také marketingový ředitel Frank Boulben. Kdo nastoupí na jejich pozice zatím není známo, rozhodující slovo ve jmenování jejich nástupců však bude mít aktuální CEO John S. Chen, stejně jako CEO společnosti Fairfax Financial Holdings, Prem Watsa, který byl jmenován ředitelem a předsedou řídícího výboru a výborů pro kompenzace a nominace. Konkrétní změna je však známá v případě pozice finančního ředitele. Brian Bidulka, který si svou pozici drží již od čtyři roky, bude na svém postu vystřídán Jamesem Yershem. Dokáže ukočírovat povoz, který se potácí na okraji propasti?

“Děkuji Kristianovi a Frankovi za jejich úsilí, které do společnosti BlackBerry vložili. Těším se na užší spolupráci s inženýrskými, prodejními a marketingovými týmy po celém světě s cílem pomoci BlackBerry v tomto těžkém období,” řekl současný CEO BlackBerry John S. Chen. “Děkuji Brianovi za jeho osmiletou službu pro BlackBerry. Těším se na spolupráci s Jamesem a jeho finančním týmem, se kterými nyní míříme za spuštěním našich plánů vytvořit dlouhodobou hodnotu pro naše akcionáře.”

BlackBerry společně s touto informací oznámilo také termín konferenčního hovoru, ve kterém oznámí finanční výsledky za čtvrtý kvartál fiskálního roku 2014. Zmíněný konferenční hovor se uskuteční 20. prosince 2013. Doufejme, že jeho obsah bude pro BlackBerry co nejlepší a kanadský výrobce dá svým fanouškům alespoň malý předčasný dárek k Vánocům.

Kompletní tisková zpráva

Waterloo, ON – BlackBerry Limited (NASDAQ:BBRY; TSX:BB), a world leader in mobile communications, today announced that as part of the on-going reorganization of BlackBerry, Kristian Tear, the Company’s Chief Operating Officer, and Frank Boulben, the Company’s Chief Marketing Officer, will leave the Company.  BlackBerry also announced that James Yersh will replace Brian Bidulka as its Chief Financial Officer.  Yersh, who has worked at BlackBerry since 2008, previously served as Senior Vice President, Controller and as the Company’s head of Compliance.  Bidulka will stay on as a special advisor to the CEO for the remainder of the fiscal year to assist with the transition.

 

“I thank Kristian and Frank for their efforts on behalf of BlackBerry.  I look forward to working more directly with the talented teams of engineers, and the sales and marketing teams around the world to facilitate the BlackBerry turn-around and to drive innovation,” said John Chen, Executive Chair and CEO of BlackBerry.  “I also thank Brian for his eight years of dedicated service to BlackBerry.  I look forward to working with James and his Finance team as we move forward, execute on our plans and deliver long-term value for our shareholders.”

 

Chen added, “BlackBerry has a strong cash position and continues, by a significant margin, to be the top provider of trusted and secure mobile device management solutions to enterprise customers around the world. Building on this core strength, and in conjunction with these management changes, I will continue to align my senior management team and organizational structure, and refine the Company’s strategy to ensure we deliver the best devices, mobile security and device management through BES 10, provide multi-platform messaging solutions with BBM, and expand adoption of QNX embedded systems.”

 

BlackBerry also announced today that Roger Martin, a Board member since 2007, has resigned.  “Our Board has benefitted from Roger’s expertise and insights over the past six years and we wish him the best,” said Barbara Stymiest, Board Member and Former Chair of the Board.

 

James Yersh has more than 15 years of experience in the technology and telecommunications industries.  Yersh previously served as the Senior Vice President, Controller and head of Compliance for BlackBerry.  Prior to joining BlackBerry in 2008, he held various senior positions at Cognos Incorporated and Deloitte.

 

Third Quarter Fiscal 2014 Results Conference Call Details

BlackBerry will discuss additional details around this announcement when it reports results for the third quarter of fiscal 2014 on December 20th, 2013. A conference call and live webcast will be held beginning at 8 am ET, which can be accessed by dialing 1-800-814-4859 or through your BlackBerry® 10 smartphone, personal computer or BlackBerry® PlayBook™ tablet at http://ca.blackberry.com/company/investors/events.html.  A replay of the conference call will also be available at approximately 10 am by dialing (+1)416-640-1917 and entering pass code 4612570# or by clicking the link above on your BlackBerry® 10 smartphone, personal computer or BlackBerry® PlayBook™ tablet. This replay will be available until midnight ET January 3, 2014.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..