Přístroje & Příslušenství

BlackBerry s modelem Z10 obhájilo titul “Pracant roku” v anketě Mobil Roku 2013

blackberry-z10-105955

Server iDnes před několika dny vyhlásil výsledky své každoroční ankety Mobil roku 2013. V této anketě hlasují nejen čtenáři, ale také odborná porota. Zatímco na prvních příčkách dominoval Samsung a prosadila se také Nokia, BlackBerry zde bohužel nenajdete. Nicméně nezapomněla na něj odborná porota, která vybírala nejlepší zařízení do různých kategorií.

BlackBerry se podařilo v anketě Mobil roku 2013 zabodovat především modelem BlackBerry Z10! Tato informace nás trochu překvapila, protože právě BlackBerry Z10 bylo často zmiňováno v souvislosti se současnými problémy společnosti BlackBerry. V celkovém žebříčku se však BlackBerry Z10 dostalo na skvělé 16. místo. Gratulujeme!

Mobil-roku.2013

To však není jediné ocenění, které BlackBerry Z10 získalo. Odborná porota tento model vyhlásila jako vítěze v kategorii Telefon pro práci. BlackBerry se tak podařilo obhájit titul z minulého roku, kdy se ze stejného ocenění mohl radovat model BlackBerry Curve 9320. Můžeme připomenout, že BlackBerry si tento titul zaslouží hned z mnoha důvodů. Jedním z nich je například geniální BlackBerry Hub, díky němuž je práce s emaily v BlackBerry 10 a komunikace obecně zkrátka bezkonkurenční! To samé platí o skvělé klávesnici, BlackBerry 10 dále nabízí kompletní kancelářský balík, PDF čtečku Adobe Reader, úkolovník/poznámkový blok BlackBerry Remember, skvělý kalendář nebo velice užitečnou funkci Print To Go.

Věděli jste, že: BlackBerry nabízí nativně vůbec nejširší podporu multimediálních formátů ať už jde o audio, video nebo obrázky?

BlackBerry je zkrátka pracant každým coulem a i když se snaží proniknout i mezi běžné uživatele například díky široké podpoře multimédií, jeho hlavní doménou zůstává právě pracovní nasazení. A tak by se mělo BlackBerry profilovat i dále, což jasně ukazují také poslední plány společnosti – zaměřit se na korporátní sféru a tzv. prosumers.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

9 Comments

 1. Po pravde, docela me to prekvapilo. Cekal bych spis Q10. Ale to je jedno, jen subjektivni dojem.

  Jinak pokud jde o podporu formatu, nedavno jsem narazil na dost zasadni problem, kdy mi nekdo rpacovne poslal soubor v .rtf z Wordu a ja ho nebyl schopen zadnym zpusobem otevrit, ani na to neni appka. To je podle me dost zasadni fail, pokud mame bojovat za to, aby se BB povazovalo za prosumer phone, nemyslite? :(

 2. Souhlasím, že podpora formátu dokumentů by měla (ne mohla) být lepší. Firma mi běží celá na Linuxu a pokud pominu, že není podporam BBlink, což víceméně problém není, tak nemožnost otevřít dokumenty LibreOffice už problém je.

  1. Vždyť LibreOffice dokáže pracovat s .doc a .docx soubory, tak kde je problém? Pokud posíláte svým partnerům dokumenty v nějakém formátu LibreOffice, tak musí mít radost… Ale jinak ano, podpora minimálně čtení by mohla být širší.

   1. To je pravda a nyní to tak řešíme, ale za 7 let fungování firmy je těch dokumentů poněkud více. Navíc, jak to říct, nějak očekávám, že přizpůsobení se by mělo být z opačné strany než od nás :)
    Jinak přeji pěkné svátky a hodně úspěchu do roku 2014. Více méně díky blackberryczech jsem se rozhodl pro tuto platformu a doteď toho nelituji.
    Jirka

    1. Upřímně řečeno všechna čest, fungovat tak dlouho na open-source formátech. Přizpůsobení by asi mělo být tak trochu kompromisem. Děkuji za přání a Vám přeji také hodně úspěchů a příjemný konec roku :)

 3. Vojto, nejsem registrovaný na fóru, tak se zkusím zeptat zde. Ono to s tématem článku celkem souvisí, neboť i on mě nalomil. Mohu se Vás zeptat, jaký model aktuálně používáte? Poslední model, který jsem u Vás zachytil byla tuším. Jsem příznivcem hardwarové klávesnice a telefon potřebuji hlavně pro práci (e-maily), ale právě prodělává obrovské dilema, zda bych neměl nastoupit do Z10. Původně jsem toužil po Q5, ale zdá se mi, že podpora tohoto modelu nikam nesměřuje. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.