Aplikace

BlackBerry Messenger pro OS Android poprvé na videu

Server BlackBerryOS uolnil na YouTube video, na kterém si vůbec poprvé můžeme prohlédnout běh legendárního BlackBerry Messengeru na zařízení s operačním systémem Android.

Pokud jste již drželi v ruce nebo dokonce vlastníte zařízení s operačním systémem BlackBerry 10, tak pro vás jistě uživatelské prostředí BBM pro Android nebude žádným překvapením. Dá se říct, že je naprosto totožné a liší se pouze v tom, že nastavení není schované v horní liště, ale v pravé boční. Ikonky, prostředí, karty – vše je jinak stejné jako u BlackBerry 10.

Ačkoliv se jedná o beta verzi, tak si můžeme všimnout, že běhá velice dobře. Drobné sekání při přecházení mezi nabídkami je u Androidu vcelku běžná věc, takže se dá předpokládat, že vývoj první oficiální verze BBM pro Android se pomalu blíží do cíle. Zatím chybí například hovory, videohovory nebo posílání souborů, kontaktů nebo polohy, v dalších verzích BBM však tyto funkce již chybět nebude a vy si tak budete moci bez problémů psát  volat nezávisle na používané platformě.

A kdy bychom se BBM pro Android mohli dočkat? Očekává se uvolnění na přelomu září a října, takže již během jednoho až dvou měsíců bychom mohli BBM na platformě Android běžně potkávat. Situace kolem iOS je zatím trochu nejistá, ale předpokládáme, že datum uvolnění verze pro iOS bude buďto stejné nebo přijde zanedlouho po Androidu. V současnosti totiž probíhá beta testování na obou platformách.

A co bude s BBM dál? Spekuluje se o klientovi pro stolní počítače se systémy Windows a Mac OS X. Komunikovat přes BBM tak budete moci naprosto všude. Že by konkurence pro Skype a Viber?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..