Přístroje & Příslušenství

BlackBerry dnes představilo nový model Q5 s QWERTY klávesnicí

Již dlouhou dobu jsme mohli sledovat úniky fotografií připravovaného BlackBerry, které až dodnes neslo označení R10. BlackBerry dnes na akci BlackBerry Live ve floridském Orlandu představilo tento přístroj oficiálně. Přivítejme BlackBerry Q5, novinku s OS BlackBerry 10 a QWERTY klávesnicí.

BB-Q5-620x200

Dnes, 14. května 2013 kanadská společnost oficiálně představila v pořadí třetí model s novým operačním systémem BlackBerry 10. Přivítejme nové BlackBerry Q5, které se bude snažit zaujmout nejen zajímavým designem ve čtyřech barevných provedeních, ale také cenovkou posazenou níže, než je tomu u současných vlajkových lodí Z10 a Q10.

BB-Q5-black

Celkem čtyři barevné provedení nabídne nové BlackBerry Q5. Kromě tradiční černé a bílé se budete moci setkat také s červenou a růžovou variantou. BlackBerry Q5 nabízí nejen prostorný 3,1″ dotykový displej s HD rozlišením, ale také prostornou klávesnici, která vychází z designu klávesnice řady Curve. Dále v něm nalezneme fakticky všechny funkce, které známe z modelů Q10 nebo Z10.

BB-Q5-red BB-Q5-white

Jelikož BlackBerry Q5 má být cenově dostupnější model muselo se také někde šetřit. BlackBerry Q5 tak nabídne kompletně plastovou konstrukci, fotoaparát s rozlišením 5Mpx a místo Super AMOLED displeje u něj najdeme klasické LCD s HD rozlišením 720×720 pixelů. Zatímco výkon by měl být srovnatelný s vyšším modelem Q10, BlackBerry Q5 nabídne pouze poloviční vnitřní paměť – tedy 8 GB. Tu si však uživatelé budou moci rozšířit o paměťové karty. Paměť RAM se oproti tomu nezměnila a stále zde máme celé 2GB, procesor pak dual-core Snapdragon s taktem 1,2 GHz. Nechybí GPS, Bluetooth 4.0 ani NFC.

Zmínit rozhodně musíme baterii, protože ta má skvělou kapacitu 2100 mAh, ale překvapivě – není vyměnitelná! Co BlackBerry vedlo k tomuto kroku bohužel nevíme, rozhodně to však způsobí mnoha uživatelům vrásky. Na druhou stranu to však nejspíše prospěje celkové konstrukci.

Co se týče dostupnosti BlackBerry Q5, tak na trh by mělo dorazit již v průběhu července a pravděpodobně jako první dorazí opět do UK. U nás bychom se tedy mělo dočkat do konce prázdnin. A cena? Bohužel zatím neznámá, ale pravděpodobně by se měla pohybovat pod hranicí 10 000,- Kč.

Více informací o BlackBerry Q5 zatím nemáme, budeme je však postupně doplňovat.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Tak já se na tento model těším docela hodně. Pořídím si zřejmě červenou variantu. Hardwarové klávesnice na trhu fakt chybí. Jen jsem zvědav jak se na ní budou zadávat české znaky, na mém posledním modelu Curve 8900 mne to moc nebavilo. Teď mám dotykáč, ale také to není to pravé, chybí mi hmatová odezva. Doufám, že pro náš trh bude k dispozici verze QWERTZ. Také se těším na recenzi Q 10, ta napoví, co se ovládání týče. Tento rok mne Blackberry fakt potěšilo a přeji této značce úspěch na trhu!

  2. To, že BlackBerry kromě high-endových modelů, dotykového Z10 a messengeru s klávesnicí Q10 , letos připravuje také levnější přístroje, se vědělo už delší dobu. Nicméně dnešní představení bylo pro fanoušky kanadského výrobce docela překvapením, jelikož již delší dobu bylo s veškerými úniky informací či tajnými fotografiemi „ticho po pěšině“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..