BlackBerry 10 Aplikace

BlackBerry 10 bude podporovat BBM hovory i přes mobilní síť

Již několik týdnů mohou uživatelé BlackBerry využívat funkce BBM Voice a skrze Wi-Fi zdarma telefonovat se svými BBM přáteli. Toto funkcí budou vybaveny také modely s operačním systémem BlackBerry 10 a díky přední kamerce přibude také možnost videohovorů. Kromě toho však nové modely nabídnou ještě něco navíc – hovory budou fungovat také přes mobilní síť.

Jak si můžete všimnout na screenshotu výše, v nastavení BBM ve finální verzi OS BlackBerry 10 nalezneme také položku “Povolit hovory BBM přes mobilní síť”. Samozřejmě bude potřeba být v dosahu kvalitního mobilního připojení, nejlépe 3G a vyšší (nová BlackBerry podporují také LTE). Funkčnost na EDGE bude pravděpodobně velice nestabilní.

Jako zkušené “blackberristy” vás také jistě napadne otázka přes jaké datové připojení bude BBM volat? S největší pravděpodobností se bude jednat o klasický internet do mobilu, nemusíte se však bát, že byste potřebovali nějaký další speciální tarif k BIS. Přístroje BlackBerry 10 totiž budou mít zcela nové datové tarify, takže funkčnost bude obdobná jako u většiny dnešních smartphonů. Samotné BIS však tak docela nezmizí, o tom si však podrobněji povíme příště.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..