BlackBerry 10 Aplikace, BlackBerry Aplikace

BBM Channels přichází oficiálně v novém updatu BBM pro BlackBerry 10 a BlackBerry

Novinka, která se stala součástí populárního BlackBerry Messengeru a která se již několik měsíců usilovně testuje v BlackBerry Beta Zone, se konečně dostala do světa! Nové BBM Channels jsou nyní součástí nejnovější verze aplikace BBM a to pro všechny modely BlackBerry s operačním systémem verze 5 a vyšší.

O službě BBM Channels jsme vás již před několika měsíci informovali v našem samostatném článku. Tenkrát se však jednalo o představení samotné služby a první pohled na samotnou integraci do BBM. BBM s funkcí BBM Channels si mohli nainstalovat pouze členové komunity BlackBerry Beta Zone, takže počet uživatelů i počet zajímavých kanálů byl velice omezený. Nyní však BlackBerry vydalo velkou aktualizaci svého BlackBerry Messengeru a funkce BBM Channels je nyní dostupná pro všechny uživatele ostružinové platformy.

BBM-Channels-screen-1 BBM-Channels-screen-2 BBM-Channels-screen-3 BBM-Channels-screen-4

Jak bychom samotnou funkci BBM Channels popsali? Jedná se tak trochu o kombinaci Instagramu a Twitteru. Stejně jako zmíněné služby je primárně zaměřená na používání na mobilních telefonech (v budoucnu se BBM Channels dočkají také majitelé zařízení běžících na Android nebo iOS). Každý uživatel BBM může vytvořit svůj vlastní BBM kanál a ostatní uživatelé jej mohou sledovat. Je to podobné tomu, když někoho sledujete na Twitteru nebo Instagramu, nebo “lajknete” nějakou konkrétní stránku na Facebooku. V sekci BBM Channels se vám poté zobrazují jednotlivé kanály a také jejich příspěvky v podobě textu, animace nebo dokonce krátkého videa. Uživatelé pak mohou příspěvky “lajkovat” a přidávat k nim komentáře. A jak daný kanál objevit? Přeci díky vyhledávání mezi kanály a samozřejmě můžete využít také unikátního PIN každého kanálu, které si v BBM můžete klasicky přidat. Informace pro přidání BBM kanálu BlackBerryCzech najdete na konci článku.

Jednotlivé BBM kanály jsou oddělené od samotného uživatele. Nicméně to neznamená, že by správce kanálu nemohl být v kontaktu se svými “fanoušky”, naopak! Kromě toho, že správce kanálu může komentovat příspěvky a odpovídat také přímo na konkrétní komentáře (stromová struktura pouze do 1. úrovně), může správce také aktivovat hromadný chat, přes který jej mohou kontaktovat všichni fanoušci kanálu. Jenže jak zamezit tomu, aby si správce vůbec někdy odpočinul, když má kanál tisíce fanoušků? A že takové kanály již na BBM Channels jsou panečku! BlackBerry to vyřešilo přímo geniálně systémem otevírací doby! Správce si může nastavit které dny v týdnu od kolika do kolika má “otevřeno” a v tento čas mohou fanoušci komunikovat přímo se správce v samostatném chatu.

Na BBM Channels to začíná opravdu žít a objevilo se již mnoho kanálů, které jsou velice zajímavé. Namátkou můžeme zmínit oficiální kanál značky Porsche Design, F1 týmu Mercedes AMG Petronas, zpěváka Seana Paula nebo oblíbené postavičky Shaun the Sheep. Například kanál sportovního serveru GOAL.COM již eviduje více než 56 tisíc fanoušků! BlackBerryCzech kanál sice nedosahuje takových hodnot, ale upřímně věřím, že se k nim velmi brzy přiblížíme také. Co myslíte? :)

V tuto chvíli funkce BBM Channels začíná teprve získávat uživatele v širokém spektru běžným uživatelů, ale vypadá to, že by se jí mohlo dařit. Stále je však co zlepšovat. Osobně bych například rozvinul komentáře pod články do více úrovní, optimalizaci UI by potřebovaly modely Q10 a Q5 se čtvercovým displejem a především by se hodila možnost přidat si přímo zkratku BBM Channels jako samostatnou ikonku na plochu, protože v současnosti musíte nejdříve otevřít BBM a až tam přepnout na BBM Channels. BlackBerry má však velmi dobře našlápnuto a pokud správně navrhne způsob, jak BBM Channels monetizovat, mohlo by samostatné BBM dokonce začít i vydělávat. Bude to však velice těžké, protože například ani takové Twitter nedokázal najít způsob, kterým efektivně vydělávat, což je při počtu Twitter uživatelů opravdu smutné.

BBCzech-BBM-Channel-PINNo a na závěr ta nejdůležitější informace – oficiální kanál BlackBerryCzech si můžete přidat jako PIN: C000261B1 nebo můžete oskenovat QR kód vlevo. A nezapomeňte, že pokud se vám nenabídne aktualizace BBM sama, tak novou verzi BBM s funkcí BBM Channels můžete stahovat přímo v BlackBerry World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..