BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: The Ringtones pro BlackBerry 10 nabízí přes půl milionu vyzváněcích tónů!

Ringtones-for-BB10-690x460

Ačkoli je operační systém BlackBerry 10 napěchován spoustou úžasných funkcí, jednu věc mu mnoho lidí má za zlé – velice skromný výběr vyzváněcích tónů v základní výbavě. Dříve nebo později tak pravděpodobně sáhnete po nějaké aplikaci, která vám chybějící vyzváněcí tóny dokáže nabídnout a právě proto vás chci seznámit s aplikací The Ringtones pro BlackBerry od vývojářského studia TrustBe.

Aplikací na vyzváněcí t’óny najdete v BlackBerry World celou řadu. Některé jsou placené, některé se tváří jako zdarma. Schválně jsem použil slovo “tváří”, protože často se jedná o free aplikace, kde máte ovšem možnost stáhnout třeba jen pět tónů a zbytek si pak zaplatit. Do této kategorie však aplikace The Ringtones pro BlackBerry 10 nespadá.

Ringtones-for-BB10-screen-1 Ringtones-for-BB10-screen-2

Za rozumnou cenu $0.99 (cca 20 Kč) totiž získáte skvělou zásobárnu vyzváněcích tónů všech různých typů, žánrů, rytmů a tak dále. Tónů je v aplikaci dostupných více než půl milionu! Z této zásoby si tak vybere opravdu každý.

Samotná aplikace potřebuje pro svůj chod internetové připojení, protože tóny streamuje přímo z internetu. Nicméně jsou to tak malé objemy dat, že si je bez problémů poslechnete třeba i přes EDGE a váš měsíční FUP prakticky nic nezaznamená. Aplikace The Ringtones si vás získá svou jednoduchostí a přímočarostí. Žádné dlouhé chození kolem horké kaše, hned na začátku na vás zkrátka vybalí nespočet kategorií vyzváněcích tónů od dětských melodií, přes hip hop až po hard rock. Nechybí samozřejmě samostatné kategorie alarmů, upozornění na zprávy a podobně.

Ringtones-for-BB10-screen-4 Ringtones-for-BB10-screen-3

Palec nahoru si aplikace zaslouží za zpracování a použití nativního kódu a Cascades. Díky tomu je aplikace perfektně rychlá a dobře se s ní pracuje. Nastavení samotného vyzváněcího tónu je však trochu kostrbatější, ale to jde bohužel na vrub samotnému OS, který aplikacím do tohoto nastavení neumožňuje přístup. Neocenitelná je však funkce vyhledávání.

V praxi to znamená, že tón, který se vám líbí, si uložíte do paměti telefonu (nebo na paměťovou kartu, přepínač v nastavení aplikace) a následně si v systémovém nastavení vyzváněcích tónů tento tón najdete a nastavíte. Ve výsledku to ale není nijak velká překážka, protože jak často měníte vyzváněcí tóny?

Koupit aplikaci The Ringtones pro BlackBerry 10 v BlackBerry World za $0.99

 

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.