BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: FDB.cz je skvělý televizní program pro BlackBerry 10

FDB.cz-690x460

V  BlackBerry World můžeme narazit na několik zajímavých výtvorů od českých či slovenských vývojářů. Jednou z nich je i aplikace FDB.cz, za kterou stojí slovenské vývojářské studio DevPda. Aplikace v první verzi nabízela TV program s upozorněním na pořad a byla dostupná jen pro model Z10. Nyní se dočkala aktualizace a přináší několik zajímavých novinek včetně podpory ostatních BB10 zařízení.

Na hlavní obrazovce je seznam kanálů s aktuálně hranými pořady a tlačítko pro obnovení. V levém menu se nachází již zmíněný seznam, TV tipy a co brzy vyjde na DVD a BluRay. V pravém menu se skrývá nastavení stanic a obnovení stránky. V horním informace o aplikaci, kontakt, doporučení aplikace a nastavení. Po kliknutí na právě hraný pořad se otevře program stanice na celý den.

V dolní části obrazovky přepínáte jednotlivé dny, program je vždy na další dva dny. Dlouhým podržením na pořadu se ukáže možnost přidání upomínky do kalendáře. Ta Vás automaticky upozorní v čase, ve kterém pořad začíná. TV tipy si můžete zobrazit až na 3 dny. U každého vidíte kanál, čas a hodnocení, které je barevně rozlišené podle hodnocení uživatelů.  V nastavení stanic se nachází přes 100 stanic, které si můžete díky tlačítku zobrazit nebo skrýt na hlavní stránce.

FDB.cz-screen (1) FDB.cz-screen (2) FDB.cz-screen (3) FDB.cz-screen (4)

Největší změnou updatu je nastavení samotné aplikace. Nyní lze mnohem více přizpůsobit prostředí aplikace k obrazu svému. Můžete skrýt loga stanic a stanice, které zrovna nic nevysílají, změnit tapetu, písmo či barevný motiv. Při volbě pozadí je na výběr ze tří základních tapet nebo si můžete zvolit jakýkoliv obrázek ze zařízení. Na změnu písma je na výběr 5 druhů ve čtyřech velikostech, pod výběrem je náhled a hned vidíte, jak bude vypadat zvolená kombinace. Změna barev platí pro vrchní lištu a čas zobrazený u pořadů.

FDB.cz-screen (5) FDB.cz-screen (6) FDB.cz-screen (7) FDB.cz-screen (8)

V současnosti nám v aplikaci nejvíce chybí detaily k jednotlivým pořadům. Přeci jen abyste si v kategorii “TV tipy” nemohli přečíst zhola nic o tom či onom tipu není moc příjemné. Podle vývojářů je však právě toto jednou z připravovaných novinek, která přijde společně s některou z příštích verzí aplikace. Vyzdvihnout naopak musíme velice příjemné uživatelské rozhraní přesně odpovídající standardům BlackBerry a také skvělou odezvu aplikace.

FDB.cz-screen (9) FDB.cz-screen (10) FDB.cz-screen (11) FDB.cz-screen (12)

Nejnovější aktualizace přinesla několik vylepšení. Největší plus má určitě podpora ostatních BB10 zařízení, včetně nejnovějšího modelu Z30. Na aplikaci se pořád pracuje a v budoucnu slibuje další updaty. Můžeme se těšit na detailní informace o filmech, vyhledávání v databázi či program kin a premiéry nebo aktivní rámeček na hlavní obrazovce, který nebude zobrazovat jen logo aplikace. Aplikace je zcela zdarma, určitě stojí za vyzkoušení a neměla by chybět u žádného filmového fanouška.

Aplikaci FDB.cz pro BlackBerry  můžete stahovat v BlackBerry World zdarmapřípadné nápady a tipy pro vývojáře můžete psát do samostatného vlákna na diskuzním fóru BBCzech

Previous ArticleNext Article
Tomáš Ovísek
Dlouholetý fanoušek značky BlackBerry. Miluje sport, hudbu, filmy, přátelé, nové technologie, video hry…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.