BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: FastTube je nejlepší YouTube klient pro BlackBerry 10

FastTube-690x460

BlackBerry 10 si bez problémů poradí také s multimediálním obsahem a to včetně populární služby YouTube. V samotném systému sice nenajdete přímo nativního klienta pro YouTube, pohodlně jej však můžete používat skrze internetový prohlížeč. Pokud však chcete YouTube používat opravdu plnohodnotně a pohodlně, nepřehlédněte určitě aplikaci FastTube. Je to nejlepší YouTube klient, kterého můžete v BlackBerry 10 mít.

Aplikace FastTube vás při prvním spuštění přivítá obrazovkou s nejpopulárnějšími videoklipy na YouTube. Hned si také všimnete, že aplikace FastTube je naprogramovaná kompletně v nativním kódu, což zajišťuje okamžitou odezvu aplikace a díky prvkům Cascades vám také ovládání hned od začátku nebude dělat problém.

Na hlavní stránce kromě seznamu populárních videoklipů můžete vidět čtyři tlačítka ve spodní liště aplikace. Zcela vlevo se nachází hlavní menu aplikace, ve kterém se můžete jednoduše a rychle přepínat mezi různými sekcemi YouTube a zobrazit si například videoklipy ze všech kategorií jako je hudba, sport, hry, cestování a mnoho dalších.

FastTube-screen-1 FastTube-screen-2 FastTube-screen-3

V horní části menu se můžete přepínat sekcemi YouTube, které se zpřístupní až po přihlášení do vašeho YouTube/Google účtu. Nalezneme zde kromě vyhledávání především seznamy vašich odběrů, vaše playlisty, oblíbená videa a vaše vlastní nahraná videa. Při vyhledávání a zobrazení odběrů se vám zobrazí pouze klasický seznam videoklipů, pokud však otevřete sekci playlistů, tak kromě samotných playlistů, které máte již vytvořené, si můžete také vytvořit zcela nový playlist.

Samotná obrazovka přehrávání videa je zpracovaná celkem šikovně. Na první záložce obrazovky vidíte náhled videa s možností video spustit. Krom toho si však na stejné obrazovce můžete zvolit kvalitu přehrávaného videa a posunutím obrazovky nahoru zobrazíte další informace o videoklipu jako je popis, autor, počet lajků/dislajků, počet zobrazení a v neposlední řadě tlačítko pro přihlášení k odběru daného kanálu autora.

FastTube-screen-4 FastTube-screen-5 FastTube-screen-6

V horní části obrazovky můžete přepínat mezi třemi záložkami. První záložku jsme si již popsali výše, druhá záložka obsahuje související videoklipy a třetí záložka pak komentáře a to včetně možnosti přidat komentář nový. Ve spodní části pak můžete video rychle ohodnotit nebo sdílet a kontextovém menu v pravém dolním rohu pak kromě hodnocení, sdílení a psaní komentáře také označení videa jako oblíbené či přidání videa do některého z playlistů.

FastTube-screen-7 FastTube-screen-8 FastTube-screen-9

Kolem a kolem můžeme aplikaci FastTube vytknout nejspíše jen to, že si přes ní nepustíte živý přenos a že si během přehrávání videa nemůžete prohlédnout například komentáře či související videa. Naopak ale musíme vyzdvihnout skvělou práci s uživatelským účtem jako je správa odběrů, playlistů a podobně.

Závěrem zmiňme, že aplikace FastTube si můžete stáhnout a vyzkoušet zdarma. Možnost přihlášení se do uživatelského účtu a práci s ním však zpřístupníte až zakoupením tohoto rozšíření přímo v aplikace a to sice za $1.99 (cca 38,- Kč). Pokud však YouTube navštěvujete často, tak se aplikace FastTube rozhodně vyplatí.

Aplikace FastTube můžete stáhnout v obchodě BlackBerry World

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.