BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: Aerize LockPic vám změní tapety na domovské a zamčené obrazovce

Aerize-LockPic-690x460

Systém BlackBerry 10 v základu neumožňuje zvolit si tapetu zvlášť na hlavní a zamykací obrazovku. Pro některé uživatele to může být problém a musí si vybrat takovou, kvůli které nebudou muset luštit čas, datum a další informace na zamčené obrazovce. Naštěstí však toho lze dosáhnout nainstalováním některé z dostupných aplikací a jedna z nejlepších je právě Aerize LockPic.

Při spuštění se zobrazí jednoduchá hlavní obrazovka, na které je roletka s možností zapnutí a vypnutí tapet. Pod ní se nachází dvě okna s náhledy zvolených wallpaperů a tlačítka pro jejich změnu. V horním menu se nachází nastavení, které obnoví základní tapety aplikace. Při odemčení telefonu se zobrazí okénko Obrázek byl nastaven jako tapeta. Působí to rušivým dojmem, což některé uživatele nutí k horšímu hodnocení nebo je rovnou odradí od nákupu aplikace. Je to bohužel dáno tím, že OS každou změnu tapety oznamuje touto systémovou hláškou.

Aerize-LockPic-screen-1 Aerize-LockPic-screen-2 Aerize-LockPic-screen-3

Překvapila Vás možnost zapnutí/vypnutí tapet? Má to jeden dobrý důvod. Pokud používáte nejnovější OS 10.2.1.xxx, zajásáte radostí. Jedná se totiž o první headless aplikaci. Co to v praxi znamená? Aplikace už nemusí pro svoji funkčnost běžet spuštěná v aktivním rámečku. V BlackBerry World tyto aplikace zatím spočítáte na prstech vašich rukou, ale v budoucnu jich bude určitě víc. Na tuhle funkci nedočkavě čeká spousta uživatelů už od prvních verzí OS. Nejvíce by tuhle možnost asi ocenili uživatelé aplikací pro nastavení chovaní LED diody.

Aplikaci můžete zakoupit v obchodě BlackBerry World za cenu $1,99 a je dostupná pro všechna BlackBerry 10 zařízení. Ačkoli vám žádná jiná aplikace zatím nenabídne funkčnost bez spuštěného aktivního rámečku, stále se nám to zdá opravdu přehnaná cena a tuto aplikaci doporučujeme jen v případě, že si chcete tuto funkcionalitu vyzkoušet nebo skutečně chcete jinou tapetu na zamčené obrazovce a v menu.

Aplikaci Aerize LockPic můžete stáhnout v obchodě BlackBerry World

Previous ArticleNext Article
Tomáš Ovísek
Dlouholetý fanoušek značky BlackBerry. Miluje sport, hudbu, filmy, přátelé, nové technologie, video hry…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.