BlackBerry 10 Aplikace

10 tipů na nativní aplikace pro BlackBerry 10

V předchozím článku věnujícímu se aplikacím pro BlackBerry 10 jsme se věnovali Android aplikacím, dnes se naopak zaměříme na ty, se kterými si BlackBerry 10 poradí nejlépe – nativní aplikace. Máme pro vás tip na pět placených aplikací a na pět aplikací zdarma, které určitě stojí za vyzkoušení.

Aplikace-620x200

Placené aplikace

iTranslator Pro

Aplikace z díly společnosti TrustBe, která vám umožňuje rychle a pohodlně překládat slova nebo celé texty mezi více než 50 světovými jazyky. Nabízí jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní, funkci instantního překladu nebo historii překladů a pokud chcete někomu ukázat přeložený text, oceníte režim celé obrazovky.

iTranslator Pro najdete v BlackBerry World za $1.99

Snap!

Aplikace Snap! přináší možnost pohodlné tvorby autoportrétů nebo skupin, pokud na snímku nechcete chybět ani vy. Díky aplikaci Snap! totiž můžete fotografie pořizovat pomocéí časové automatické spouště, nebo jako impuls pro vyfocení použít zvuk – například písknutí nebo lusknutí prsty. Velice zajímavá aplikace pro rodinné forografie.

Snap! najdete v BlackBerry World za $0.99

Daily. The News Reader

Daily. The News Reader je skvělá RSS čtečka pro čtení novinek z Google Readeru. Jendoduché uživatelské prostředí s ovládáním plně korespondujícím s BB10 vám naservíruje všechny vaše odebírané novinky v přehledném formátu rovnou do vašeho kapesního zařízení. I když Google Reader pravděpodobně do půl roku skončí, přesto koupě litovat nebudete.

Daily. The News Reader najdete v BlackBerry World za $0.99

360 Panorama

A ještě jedna aplikace pro fotografy, kterou můžete znát například z platformy iOS. Aplikace 360 Panorama totiž dokáže zaznamenat panoramatický obrázek ve skutečném rozsahu 360 stupňů a vy tak můžete vytvořit skutečně nezapomenutelné interaktivní snímky vašich oblíbených míst, nebo díky možnosti sdílení fotografie přes internet například prezentovat vaši restauraci, obchod a podobně.

360 Panorama najdete v BlackBerry World za $3.99

Pacemaker

Aplikaci Pacemaker jsem propadl už na PlayBooku a skvělá zkušenost s touto aplikací pro mixování hudby pokračuje i na BlackBerry Z10. Mírně upravené uživatelské prostředí pro menší displej, nicméně stejně široké spektrum možností, které aplikace nabízí. Možnost mixovat dvě stopy, využívat efektů, ekvalizéru, smyček a mnoho, mnoho dalšího. Jediným omezením je vaše fantazie.

Aplikace Pacemaker pro BlackBerry Z10 najdete v BlackBerry World za $4.99

Bezplatné aplikace

BlackBerry Travel

Před několika měsíci jsme vám na BBCzech představili aplikaci BlackBerry Travel, která se stala neocenitelným pomocníkem pro všechny cestovatele. Přímo z aplikace totiž můžete naplánovat celý výlet a to počínaje zabookváním hotelu a vyhledáním letu až po objednání automobilu/taxi z letiště do hotelu a naopak. Příjemným doplňkem je pak také předpověď počasí nebo aktuální kurzy měn.

BlackBerry Travel můžete zdarma stáhnout v BlackBerry World

AccuWeather

Ačkoliv BlackBerry 10 již nabízí předinstalovanou šikovnou aplikaci pro počasí, občas člověk pořebuje trochu detailnější předpověď. Potom může na řadu přijít například povedená aplikace AccuWeather, která nabízí kromě detailní předpovědi počasí na dva týdny dopředu také například radarové snímky, komentovanou video-předpověď počasí a mnoho dalšího.

AccuWeather můžete zdarma stáhnout v BlackBerry World

Cooklet

Pokud ve vás dříme kuchařský duch, tak vás jistě potěší aplikace Cooklet. V rámci aplikace Cooklet (web) můžete sdílet své oblíbené recepty a díky mobilní aplikaci tak používat váš telefon či tablet jako praktického kuchyňského pomocníka. Apliakce Cooklet pro BlackBerry 10 sice ještě není tak propracovaná jako ta pro PlayBook, ale i v tuto chvíli se jedná o zajímavý počin.

Cooklet můžete zdarma stáhnout v BlackBerry World

Nobex

Aplikace Nobex je jistě široce známá. Jedná se o jendu z nejpopulárnějších aplikací nejen pro BlackBerry PlayBook, ale nyní také pro BlackBerry 10. Nobex vám nabízí stovky rozhlasových stanic a zdroje podcastů s možností stažení přímo do zařízení. Velice jsem uvítal funkci automatického vypínání, takže si rádio můžete pustit například před spaním. To vše v příjemném uživatelském prostředí nativní aplikace.

Nobex můžete zdarma stáhnout v BlackBerry World

Feather Duster

Na závěr zde máme aplikaci, která sice není nijak extra užitečná, ale rozhodně stojí za zmínku kvůli svému provedení a nápadu. Aplikace Feather Duster totiž podle klíčových slov vizualizuje provoz na sociální síti Twitter. Na základě vašeho udaného klíčového slova graficky znázorňuje generátor “zmínek” a podle dalšího klíčového slova vizualizuje jejich provázanost velice efektním způsobem. Pokud byste rádi viděli jak moc se například slovo BlackBerry vyskystuje ve společnosti slova Z10, určitě aplikaci Feather Duster vyzkoušejte.

Feather Duster můžete zdarma stáhnout v BlackBerry World

Připravujeme pro vás také další články s tipy na zajímavé aplikace, již zanedlouho se můžete těšit na otestování offline navigace Mireo Dont Panic. Máte také tip na některou zajímavou aplikaci? Podělte se s námi v diskuzi pod příspěvkem.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..