BlackBerry 10

Nové modely s BlackBerry 10: 720p je nová norma

Zajímavých informací ohledně BlackBerry 10 není nikdy dost. Nyní se podíváme na hardware připravovaných modelů s operačním systémem BlackBerry 10, neboť nejen softwarem živ je smartphone. Nové modely budou muset konkurovat také po hardwarové stránce, což vzhledem k rychlost, jakou se konkurence posunuje vpřed, bude jistě oříšek. Nicméně se zdá, že RIM nenechá nic náhodě a stanovil si novou normu – HD 720p.

HD 720p je označní rozlišení 1280 x 720 pixelů. Tato hodnota se pomalu stává standardem u nejnovějších TOP smartphonů a tento trend má pokračovat i nadále. Také kvůli tomu se RIM rozhodl, že rozlišení 720p se stane normou u všech nových modelů s OS BlackBerry 10.

Fakt, že nové přístroje budou vybaveny HD displejem nám potvrdil už vývojářský model BlackBerry 10 Dev Alpha, který nabízí rozlišení 1280 x 768 pixelů na 4″ displeji. Tato konfigurace vytváří jemnost úžasných 356 dpi. V současnosti se jedná o nejjemnější displej ve světě mobilních zařízení.

Stejnou cestou se budou ubírat také připravované modely L-Series, N-Series a M-Series. Měly by nabídnout tyto zobrazovače:

 • L-Series – LCD, 1280 x 768 pixelů
 • N-Series – OLED, 720 x 720 pixelů
 • M-Series – LCD, 1280 x 720 pixelů

Je dobré vědět, že RIM nenechává nic náhodě a že nové modely s OS BlackBerry 10 budou moci plně konkurovat také co se hardwaru týče. Jakou hardwarovou výbavu byste v nových modelech uvítali? Nějakou zajímavost jako třeba barometr?

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

 1. waa chtela bych jeden takovy:D:)

  Mám na tebe otazku, vím je to stranka o BB, ale i tak…
  Chci si koupit nový mobil =HTC Desire C vs. Blackberry 8520 Curve, který bych si měla spíše koupit? Děkuji za odpověd:))

  1. To je celkem snadné – stačí si říct, co od telefonu čekáš. Počítej s tím, že s Curve 8520 si nebudeš moct hrát. Je to zařízení, které určené pro komunikaci, takže na něm můžeš skvěle pracovat s emaily, psát delší texty, chatovat s kamarády ať už přes BBM nebo cokoliv jiného (aplikací a protokolů je hromada)…prostě zůstat v kontaktu.

   HTC Desire C je naopak spíš na hraní. Nic na tom nenapíšeš, ale můžeš si patlat po displeji, používat kravinky jako je Instagram apod. Takže asi tak…

   Btw. podobným dotazům se nebráním, nicméně příště radši zvol email :)

 2. Ak by si sa rozhodla pre BlackBerry tak by som skôr odporúčal model Curve 9320 ktorý stojí nový viacmenej ako 8520 akurát je o generáciu novší a vybavenejší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..