BlackBerry 10, Přístroje & Příslušenství

Uniklé specifikace BlackBerry L-Series: LTE, DLNA, Wi-Fi Direct nebo SnapDragon

Informací ohledně nové platformy BlackBerry 10 se v posledních dnech objevilo opravdu obrovské množství. Společně s tímto se také začínají objevovat první konkrétnější detaily o samotných handheldech BlackBerry vybavených OS BlackBerry 10. Nejnovější uniklé informace hovoří o specifikacích připravovaného modelu BlackBerry L-Series, které jsou opravdu zajímavé!

Údajné specifikace prvního modelu BlackBerry 10 L-Series, který by se měl dostat na trh v Q1 2013, můžete vidět v obrázku výše. Pojďme se trochu blíže podívat na hardwarové parametry a trochu je zhodnotit.

Hned na první řádku jistě zaujme čipset Qualcomm SnapDragon MSM8960. Tento čipset je vybaven dvou-jádrovým procesorem Krait taktovaným v rozsahu 1,5-2,5 GHz. Jaký takt bude zvolen u BlackBerry 10 L-Series zatím nevíme, spekuluje se ale o 1,5 GHz. Procesor je vyrobený 28nm technologií což zaručuje především vysoký výkon a nízkou energetickou náročnost. Baterie s kapacitou 1 800 mAh by tak měla být pro toto zařízení plně dostačující. Jedinou drobnou nevýhodou tohoto čipsetu je použití staršího GPU Adreno 225 a né novější řady 3xx.

Už samotný použitý čipset také potvrzuje, že první model BlackBerry 10 L-Series bude možné provozovat v sítích LTE, UMTS, CDMA i GSM. Máme tu tedy opět zařízení, se kterým je možné cestovat doslova po celém světě. Z výbavy, co se výkonu týče, musíme ještě zmínit 1 GB RAM, 16GB vnitřní paměti a naštěstí nechybí ani slot na microSD paměťové karty.

Hlavní fotoaparát by měl získat rozlišení 8 Mpx, což je jistě pozitivní zpráva. Automatické ostření nebo nahrávání FullHD videa je pak prakticky samozřejmostí. Zastavme se také u displeje. Dřívější spekulace hovořily o úhlopříčce 4 palce, ale v obrázku vidíme 4,2 palce. Jaké velikosti se tedy nakonec dočkáme bude ještě překvapení, nicméně překvapením není rozlišení displeje 1280 x 768 pixelů s jemností 355 dpi.

Výbavu pak doplňují zajímavé funkce jako je NFC, Wi-Fi Direct (například posílání souborů přes Wi-Fi místo Bluetooth), podpora standardu DLNA nebo konektor Micro HDMI. Zamrzí snad jen starší technologie Bluetooth 2.1, ale jinak se jedná o velice zajímavé parametry, které by mohly být pro bezproblémový běh operačního systému BlackBerry 10 plně dostačující.

Zdroj: BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..