BlackBerry 10, Přístroje & Příslušenství

Uniklé detaily o BlackBerry L-Series a N-Series s operačním systémem BlackBerry 10

Konečně jsme se dočkali prvních detailů o připravovaných modelech BlackBerry s operačním systémem BlackBerry 10 na palubě! Kolegům z N4BB se podařilo získat uniklý slide z prezentace, která ukazuje nové modely s BlackBerry 10, které jsou rozděleny do dvou sérií – N a L. Jedná nabídne plně dotykový displej a druhá hardwarovou QWERTY klávesnici.

→ Připojte své BlackBerry k internetu výhodně i v zahraničí

První detaily ohledně připravovaných modelů s OS BlackBerry 10 jsou konečně zde! I když jsme již mnohokrát zmiňovali, že RIM nezanevře na hardwarovou QWERTY klávesnici, u mnohých uživatelů stále převládala skepse. RIM sice sám potvrdil, že modely s hardwarovou klávesnicí se na trhu objeví, nyní však získáváme také některé konkrétní specifikace. Na uniklém slidu RIM zmiňuje celkem dvě série zařízení, která přijdou na trh s operačním systémem BlackBerry 10. Minimálně v první fázi to tedy budou řady s označením N a L.

BlackBerry L-Series

Modelová řada L-Series bude vyhrazena modelům s plně dotykovým displejem a odkazuje na uniklé informace o modelu BlackBerry London. Dá se očekávat výbava velmi podobná vývojářskému zařízení BlackBerry 10 Dev Alpha. V té nalezneme především 4″ dotykový LCD displej, který nabídne rozlišení 1280×768 pixelů. V tuto chvíli se jedná o nejjemnější displej použitý v mobilním zařízení, se svou jemností 356 dpi poráží nejen iPhone s jeho Retina displejem.

BlackBerry-London

Zdá se také, že uživatelské prostředí bude uzpůsobeno pouze pro jednu orientaci displeje – portrait, tedy na výšku. Do režimu landscape se přepne pouze v některých aplikacích, například prohlížeč nebo videopřehrávač či při psaní zpráv. Ovládání celého zařízení bude probíhat pomocí gest, podobných jako v případě BlackBerry PlayBook. Na ukázku ovládání nového OS BlackBerry 10 se můžete podívat na videu níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JEPYYo0-gfc

BlackBerry N-Series

Ovšem právě BlackBerry N-Series bude pravděpodobně to, co většinu našich čtenářů bude zajímat. Jedná se o modelovou řadu, která bude vyhrazena modelům s hardwarovou QWERTY klávesnicí pod displejem. Displej by měl být čtvercový, z rozlišením 720×720 pixelů a jemností 330 dpi. Chybět bude pravděpodobně čtveřice funkčních kláves pod displejem a také optický trackpad. Díky tomu mohl displej narůst na výšku. Nakonec to tedy vypadá, že by nové modely BlackBerry N-Series mohly vypadat jako koncept, o kterém jsme vás informovali nedávno.

new-blackberry-10-physical-keyboard-big

Modely BlackBerry N-Series by měly nabídnout také OLED displej, i když u pozdějších modelů se může objevit také klasické LCD. Klávesnice u BlackBerry N-Series bude pravděpodobně podobná té, s jakou se můžete setkat u BlackBerry Bold 9900.

A jak je to s dostupností nových BlackBerry se systémem BlackBerry 10? Představení prvního modelu z L-Series bychom se měli dočkat již v srpnu a hned v září by měl dorazit na trh. Na modely z N-Series si bohužel budeme muset trochu počkat, jejich představení je očekáváno na začátku příštího roku a na pulty obchodů by se pak měly dostat ještě v prvním čtvrtletí 2013.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Pokud se opravdu RIM vydá touto cestou, tak obdobně jako kolega výše asi příští rok ušetřím. Navíc asi mým dalším telefonem bohužel nebude BB, neb normální ovládání je to, proč mám BB rád. Pokud odeberou funkční klávesy a trackpad, pak se zařadí mezi masu zařízení s Androidem nebo od Nokie, které klávesnici také jen lepí k dotykovému displeji… (a jsou o dost levnější než BB…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..