Články & Recenze

UI BlackBerry 10 je považováno za jedno z nejatraktivnějších, stojí za ním designéři z TAT

BlackBerry 10 přinese kompletně nové uživatelské prostředí, které ve světě vzbuzuje nemalý zájem. Dokonce i zarytí odpůrci dotykových displejů často přiznávají, že uživatelské prostředí BlackBerry 10 je velmi láká. A jak by taky ne, vždyť za ním stojí skvělí designéři ze švédské společnosti TAT.

Ne nadarmo se UI BlackBerry 10 přirovnává k systému Meego, který běží v Nokii N9. Vždyť za oběma stojí tatáž společnost – The Astonishing Tribe, švédské designerské studio, které má na svém kontě mnoho zajímavých konceptů, ale také reálných projektů. Zatímco Nokia na Meego zanevřela (což byla podle mnohých osudová chyba), RIM neváhal a akvizicí společnosti TAT si pojistil, že bude mít vždy přístup k bezedné studnici skvělých nápadů. Zde si můžete prohlédnout 2 roky staré demo uživatelského prostředí, které běží na tabletu s OS Meego.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PrdrBefMAEc

V TAT se již od začátku věnovalo mnoha zajímavým projektům, přičemž cizí jim není ani platforma Android. Dlouhou dobu se věnovali vývoji nejrůznějších grafických nástaveb pro Android, které oslňovaly svou geniální jednoduchostí a efektními přechody a animacemi. Jedním z projektů bylo také unifikované uživatelské prostředí pro smartphony, tablety a stolní počítače, které si můžete prohlédnout na dalším videu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=c6rBW0hk8iM

Na webu společnosti TAT najdete další spoustu zajímavých konceptů a projektů, které dříve vyvíjeli. V prosinci roku 2010 však RIM společnost TAT koupil a od té doby spolu pracují na novém operačním systému BlackBerry 10 a samozřejmě také na uživatelském prostředí současného BlackBerry PlayBook OS. Za tu dobu se objevilo hned několik velice zajímavých ukázek toho, jak TAT pracovalo s produkty BlackBerry. Do budoucna se tedy máme určitě ještě na co těšit, snad se dočkáme podobně zajímavých “fičurek” jako na MWC v Barceloně 2012.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. UI je to opravdu krásné. Doufám, že pro nás konzervativní bude pořád mít to něco, co má BB dnes. V podstatě ať vezmu jakékoliv BB od staré 8800 do posledních modelů, jsem pořád “doma”, udělám rychle co chci a telefon odložím. Trochu mám strach, aby tohle “prstově-patlavé” UI nebylo jako u dnešních ostatních telefonů, kde člověk pořád něco ťuká, dělá a stále je na mobilu nalepený, tak si pomocníka nepředstavuju…

  2. jo, jo. Mna rovnako ABSOLUTNE nelaka Touch. BB je dokonale svojou qwerty. Dufam, ze nam v 10 ponukne nieco aj pre nas a bude to stat za to ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..