BlackBerry Aplikace

Super Apps: BlackBerry Travel je nejlepší přítel cestovatele (podrobná recenze)

Vzpomínáte si na Super Apps? Tento termín zavedl RIM na přelomu roku 2010 a 2011 a označuje propracované aplikace, které perfektně spolupracují se samotným systémem, integruje všechna svá data a také pracuje trochu samostatně. Jednou z těchto aplikací je také BlackBerry Travel, která si označení Super App rozhodně zaslouží.

Aplikace BlackBerry Travel je již k dispozici celkem dlouho, konkrétně více než rok. Nicméně v počátcích byla dostupná pouze na území USA, Kanady a Velké Británie. V dubnu letošního roku se však tato aplikace stala dostupnou i v ostatních regionech, a tak si ji nyní mohou vyzkoušet takřka všichni.

BlackBerry Travel ocení všichni, kdo se chystají někam cestovat. nezáleží a tom zda cestujete denně nebo jen jednou za čas. V tom či onom případě se BlackBerry Travel stane vaším velkým pomocníkem.

BlackBerry-Travel-screen (1) BlackBerry-Travel-screen (2) BlackBerry-Travel-screen (3)

Jedná se o plnohodnotného plánovače cest a to se vším všudy. S aplikací BlackBerry Travel si pohodlně najdete let do vaší destinace, zabookujete si oblíbený hotel, objednáte si automobil, který bude čekat na letišti, najdete si nejbližší restauraci a ještě si zjistíte jaké vás čeká počasí a jaký je směnný kurz tamní měny. Vše v jedné aplikaci.

BlackBerry-Travel-screen (4) BlackBerry-Travel-screen (5) BlackBerry-Travel-screen (6)

Používání aplikace BlackBerry Travel většinou začne tak, že si naplánujete novou cestu. Každá cesta se ukládá do databáze, můžete si u ní vyplnit destinaci, jméno cesty – například “pracovní cesta za milenkou” a v neposlední řadě také termín, který se okamžitě přenese do vašeho kalendáře. Jakmile tuto cestu potvrdíte, čeká vás samotný profil cesty, kde si naplánujete veškeré detaily. My si budeme aplikaci prezentovat na cestě do Amsterdamu.

BlackBerry-Travel-screen (7) BlackBerry-Travel-screen (8) BlackBerry-Travel-screen (9)

Najít vhodný let do Amsterdamu je díky BlackBerry Travel otázkou několika okamžiků. Stačí napsat jméno počátečního a cílového letiště, real-timové vyhledávání vám pak pomůže s výběrem konkrétního místa. Teď už jen zadat datum a hledání začíná. Lety se zobrazují podle kódů letadel a každý let následně nabízí detaily společnosti, číslo terminálu nebo zobrazení letiště na mapě. Jediné co bohužel v aplikaci chybí je cena a možnost rezervace letenky, s tímto vám však pomůže aplikace SkyScanner, kterou si představíme příště. Naplánovaný let se samozřejmě také ihned promítne do vašeho kalendáře.

BlackBerry-Travel-screen (10) BlackBerry-Travel-screen (11) BlackBerry-Travel-screen (12)

Jakmile máme let naplánovaný a víme, kdy do Amsterdamu přiletíme, můžeme si rezervovat pokoj v hotelu. Aplikace vám vyhledá všechny hotely v Amsterdamu současně s popisem jak daleko to z hotelu máte do centra města, kolik zaplatíte za noc a o jakou úroveň hotelu se jedná. Můžete si také zobrazit detaily o každém hotelu a to včetně fotografií, popisu, adresy, podrobného ceníku nebo si jej přímo zobrazit na mapě. Velice šikovná je možnost nastavení, zda se má mapa ukazovat v BlackBerry Maps nebo v Google Maps (pokud máte nainstalované).

BlackBerry-Travel-screen (13) BlackBerry-Travel-screen (14) BlackBerry-Travel-screen (15)

Už jsme našli náš oblíbený hotel, nezbývá než si zabookovat pokoj. Hezky přímo v aplikaci si můžete nastavit jaký pokoj si přejete, kolik má mít lůžek, zda chcete kuřácký/nekuřácký, vyplníte své iniciály a nakonec rezervaci rovnou zaplatíte kreditní kartou. Skvělou vlastností je možnost uložení údajů o kreditní kartě, takže při další cestě můžete vše naplánovat ještě rychleji.

BlackBerry-Travel-screen (16) BlackBerry-Travel-screen (17) BlackBerry-Travel-screen (18)

Víme čas odletu, máme zarezervovaný pokoj a teď už chybí jen nějaký ten samohyb. V rámci plánování cesty si můžete rovnou objednat zapůjčení automobilu a aplikace vám dá vybrat z nejrůznějších nabídek tamních půjčoven. Je libo kompaktní vůz, sedan, limuzínu nebo dokonce dodávku? Nic není problém, přímo z aplikace si vyberete nejlepší nabídku a necháte si automobil přistavit rovnou na letiště při vašem příletu.

BlackBerry-Travel-screen (19) BlackBerry-Travel-screen (20) BlackBerry-Travel-screen (21)

Nyní už nic nebrání tomu, abychom vycestovali do Amsterdamu a užili si nejkrásnější týden v našem životě. Ale co dělat až tam dorazíme? Chce to nějaký program a také v tomto ohledu vám BlackBerry Travel nabízí pomoc. V záložce Services při plánování cesty si můžete zobrazit jaké počasí vás v Amsterdamu čeká, najdete si obchody kde nějaké to euro utratíte při nakupování suvenýrů a dalších drobností, vyberete si skvělou restauraci na večeři a nakonec večer zakončíte v nějakém skvělém nočním podniku. Všechny tyto informace jsou poskytovány službou Yelp, která má velice dobrý ohlas všude po světě.

BlackBerry-Travel-screen (22) BlackBerry-Travel-screen (23) BlackBerry-Travel-screen (24)

Tak a to by bylo… Jsme v Amstru, užíváme si skvělého týdne a ani se nám nechce domů. To však byla teprve jedna možnost této aplikace, možností je totiž ještě více. Přímo na úvodní stránce aplikace totiž můžete přímo objednávat hotely, automobily nebo hledat lety – stačí kliknout na záložku Booking. V záložce Services pak můžete využít dalších možností jako je zjišťování detailů jednotlivých letů (zpoždění apod.), vyhledávat restaurace, obchody a noční život v nejrůznějších destinacích, nahlédnout do předpovědi počasí nebo si zobrazit místní čas všude na světě.

BlackBerry-Travel-screen (25) BlackBerry-Travel-screen (26) BlackBerry-Travel-screen (27)

Poslední velice užitečnou službou je převodník měn, u kterého si můžete nastavit interval aktualizace směnných kurzů a následně převádět snad do všech myslitelných měn celého světa.

Jak na vás BlackBerry Travel působí? Dle mého názoru se jedná o velice povedenou aplikaci, která dokáže velmi usnadnit složité plánování cest ať už jedete do Amsterdamu nebo jen z Brna do Prahy. Vyzkoušejte aplikace BlackBerry Travel, kterou si můžete zdarma stáhnout z obchodu s aplikacemi BlackBerry App World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Na cestovani letadlem je ten program skvely. Uz jenom proto, ze umi automaticky nacist z mailu kompletni informace o zabookovanem letu a na letisti u check-in terminalu, neni potreba hledat vytisteny papir, ktery stejne zustal doma a vsechno je prehledne v telefonu. Vyhledavani hotelu funguje taky skvele. Co je naopak hloupe, ze predpoklada vylucne cestovani letadlem. Ocenil bych moznost zadavat jine druhy dopravy (predevsim vlak, ale v nekterych pripadech treba i metro, nebo jine MHD z letiste do hotelu atd…) Ne vzdy si clovek pujcuje auto, nebo ma potrebu vozit si zadnici v taxiku :)

    1. Naprosto přesně jsi vystihl “slabinu” této super app. Stáhnul jsem si ji v cizin, když ještě u nás nebyla možnost ji stáhnout a předtím jsem používal WorldMate. Jsem naprosto spokojený, jen ta pozemní doprava by mohla být lépe dotažena (vlaky, busy). Když někam letím z Vídně, tak se mi let automaticky načte z mejlu, ale bus nebo vlak z Ovy do Vídně musím přidávat manuálně a to mě mrzí.
      JInak doporučuji všem, kdo někdy někam cestují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..