BlackBerry Aplikace, Novinky

RIM představil novou funkci BBM Voice: vzájemné hovory přes BBM zdarma!

Fakt, že BlackBerry 10 bude podporovat hovory a videohovory skrze BlackBerry Messegner, již víme nějakou dobu. RIM nás ovšem dnes všechny velmi mile překvapil a představil novou funkci BBM Voice, která přináší podporu hlasových hovorů do BBM verze 7 a co víc – bude dostupný pro všechny modely BlackBerry s operačním systémem verze 6 a vyšším!

Včera večer jsme zaznamenali první informace o tom, že by se v nové verzi BlackBerry Messenger 7 měla objevit zajímavá funkce BBM Voice, přes kterou bude možné provádět hovory přes BBM. Než jsme však stačili zjistit potřebné detaily, RIM nás překvapil bleskovým představení zmíněné funkce.

Funke BBM Voice bude obsažena v nové verzi populárního komunikačního programu BlackBerry Messenger 7 a je to také zároveň největší novinka obsažená v nové verzi BBM. Díky BBM Voice budete moci provádět standardní VoIP hovory s vašimi přáteli přes BBM, jednou podmínkou bude dostupnost Wi-Fi připojení. Přes mobilní síť funkce zatím fungovat nebude.

Hovor navážete jednoduše přímo s chatu s daným kontaktem. Pokud bude mít kontakt na druhé straně dostupnou funkci BBM Voice (tzn.bude mít aktuální verzi BBM7), tak se ikonka telefonu zobrazí zeleně a jediným kliknutím na tuto ikonku vytočíte hovor. Příchozí hovor a také samotný probíhající hovor se již jeví stejně jako byste volali standardně přes operátora, na displeji pouze uvidíte informaci, že hovor jede přes BBM Voice.

Jaké jsou hlavní vlastnosti BBM Voice?

 • uživatelé mohou vyvolat hovor BBM Voice přímo nebo se jednoduše přepínat mezi chatováním a voláním v rámci chatu BBM
 • díky funkci rozdělení obrazovky můžou uživatelé zároveň volat skrze BBM Voice a také při tom například psát. Můžou tak  například poslat obrázek nebo soubor druhé straně přímo během hovoru, můžou během hovoru chatovat s jinými kontakty, číst emaily nebo pracovat s ostatními aplikacemi telefonu
 • BBM zobrazuje indikaci, která ukazuje, zda je kontakt dostupný pro BBM hovor
 • BBM Voice je kompatibilní se všemi typy příslušenství, které uživatelé používají při běžných hovorech jako je například Bluetooth handsfree nebo klasický headset
 • pokud není ideální doba pro telefonování, uživatel může jednoduše hovor odmítnout a okamžitě odepsat přes BBM, například “Jsem na jednání”

Další důležitou funkcí, kterou nabídne nové BBM7 je integrace BlackBerry ID. K danému BBM budou nově zazálohovány kontakty BBM, skupiny, nastavení a podobně. Všechna tato data tak budou moci být jednoduše obnovena v případě, že uživatel změní své zařízení BlackBerry a do budoucna to platí i o zařízeních BlackBerry 10.

Nová verze BlackBerry Messenger 7 je v současnosti dostupná v BlackBerry Beta Zone pro všechny modely BlackBerry s operačním systémem verze 6, 7 a 7.1, přičemž modely s OS5 jsou plánované do budoucna. Samotná funkce BBM Voice však bude dostupná pravděpodobně pouze pro OS6 a vyšší.

Uživatelé v ČR bohužel budou mít problémy s registrací do BlackBerry Beta Zone, neboť ČR není v současnosti v seznamu podporovaných zemí. Pokud se budete chtít zaregistrovat do Beta Zone, budete muset využít nějakého proxy serveru.

Pozvání do programu BBM 7 se uvolňují postupně, takže i když budete již v BlackBerry Beta Zone, tak není jisté, že již budete mít pozvání do tohoto programu. Nám se to ještě také nepoštěstilo, takže nám nezbývá než čekat. Tak jako tak je to ovšem skvělá zpráva a znamená to, že RIM rozhodně nemá v plánu ještě nějakou dobu “zapomenout” na starší verze OS BlackBerry. Jak se vám líbí myšlenka volání zdarma skrze BBM?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

 1. tak již mám nainstalováno…. ale nemam komu volat kdo by to měl taky :), proto se me asi nezobrazuje ikona volani…. pokud nekdo chce muzeme otestovat moje PIN je 28A72EF8 :)

  Honza

 2. Nerozumiem tomu…ja som dostal pozvánku, ale nedá sa mi prihlásiť do beta zone…ani cez proxy…vyhadzuje mi hlášku že nemám povolený javascript, pričom je povolený (chrome), nejde ani cez explorer ani mozillu… :(

 3. Pozvánka přišla, nainstaloval jsem a s honzavr jsme to již zkusili….no je třeba mít dobré pokrytí wifi, jinak to padáááá

  1. Dnes som vymenil 9800 na 9810, bez problémov som stiahol BBM 7,takže chyba bola mimo PC, len ešte nie je vyskúšaný…som zvedavý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..