Novinky

RIM oznámil partnerství se společností TomTom

V Research In Motion nám včera přichystali hezké překvapení. Oznámili totiž nové partnerství se společností TomTom, významným hráčem na poli automobilových navigací. Kvalitní navigační software BlackBerry skutečně chybí a oznámené partnerství by mohlo konečně tuto situaci u  BlackBerry změnit.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Nově navázané partnerství RIM se společností TomTom se týká především využití služby TomTom HD Traffic. Díky tomu získají uživatelé aplikace BlackBerry Traffic přístup k aktuálním a přesným dopravním informacím. Aplikace BlackBerry Traffic je momentálně dostupná pouze v USA a v Kanadě. Díky mnohem většímu pokrytí společnosti TomTom však není vyloučeno, že se aplikace brzy objeví také pro další trhy.

Z partnerství budou těžit také samotné BlackBerry Mapy. Ty budou nyní používat mapové podklady a obsah právě od společnosti TomTom, což by mohlo opět přinést mnohem podrobnější mapy a aktuálnější informace. Zároveň se tím také otevírá možnost pro vývojáře, využívat tato data vy svých aplikacích.

TIP! Wisepilot 4.5: první offline navigace pro BlackBerry

Podle nedávné studie, informace z TomTom HD Traffic dokáží uživatelům ušetřit 50 minut cestování týdně, průměrně 40 hodin ročně. Nové partnerství je určitě dobrým znakem toho, že bychom se mohli v brzké době setkat s kvalitním navigačním softwarem ať už pro smartphony BlackBerry tak i pro PlayBook. Zároveň by to mohlo znamenat, že BlackBerry 10 bude mít k dispozici kvalitní navigaci hned po uvedení na trh.

Momentálně není známo více informací, celou tiskovou zprávu v angličtině naleznete na corporate.tomtom.com

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..