BlackBerry Playbook, Novinky

RIM oficiálně představil BlackBerry PlayBook 4G

Kanadská společnost Research In Motion, výrobce zařízení BlackBerry, oficiálně představila novou verzi tabletu BlackBerry PlayBook s přídavkem 4G. BlackBerry PlayBook 4G nabídne nově především slot na SIM kartu, což ocení především cestovatelé.

Na uvedení tabletu BlackBerry PlayBook se slotem na SIM kartu jsme čekali dlouho, prakticky jsou to téměř 2 roky. RIM totiž samotný PlayBook představil na konci roku 2010 a na začátku roku 2011 se PlayBook dostal na trh. Již v té době se však začaly objevovat první informace o nové verzi tabletu, která bude vybavena slotem na SIM kartu.

PlayBook_OS2_1 PlayBook_OS2_2 PlayBook_OS2_5

V posledních měsících informací stále přibývalo a bylo jasné, že představení je již na spadnutí. Dočkali jsme se právě nyní – RIM oficiálně představil tablet BlackBerry PlayBook 4G. Ten přináší oproti svému staršímu sourozenci rychlejší procesor s taktem 1,5 GHz na každém ze dvou jader, ale především nabízí podporu mobilních sítí.

BlackBerry PlayBook 4G, jak již název napovídá, podporuje sítě čtvrté generace standardu LTE (v současnosti testuje O2 a T-Mobile, více info na mobilenet.cz). Pokud nebude dostupná síť LTE, tablet si poradí také se sítí HSPA+, kterou v ČR provozuje například T-Mobile či Vodafone. Síť HSPA+ umožňuje rychlost stahování až 43 Mbps, reálná rychlost se pak pohybuje kolem 30 Mbps.

Leaked_PlayBook_4G_1 Leaked_PlayBook_4G_5 Leaked_PlayBook_4G_6

Díky přítomnosti SIM karty se také tablet BlackBerry PlayBook 4G stane zajímavějším pro firemní klientelu, neboť díky tomu může být plně spravován v rámci řešení BlackBerry Mobile Fusion. Firmy mohou zároveň využít funkce BlackBerry Balance, díky které mohou uživatelé na zařízení mít bezpečně jak firemní tak soukromá data.

Nový tablet BlackBerry PlayBook by se měl na trh dostat již 9. srpna a to u kanadského operátora Bell, Rogers a Telus. Dostupná bude verze s 32GB pamětí, další verze bohužel zatím nejsou známy. Kdy se BlackBerry PlayBook 4G dostane na další trhy a především do Evropy zatím nevíme, ale předpokládáme zdržení o cca 2 měsíce.

Více informací o tabletu BlackBerry PlayBook 4G na adrese:

http://ca.blackberry.com/playbook-tablet.html

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Pěkné. Znamená to, že na tomto PlayBooku je možné přímo používat BIS, bez nutnosti BB telefonu? Když jsem nedávno vybíral telefon na nejbližší dva roky, nakonec to BB nebylo, protože jsem si řekl, že počkám, až se ustálí platforma a BBX buď bude nebo nebude. Ovšem teď jsem v procesu volby tabletu a pokud by to fungovalo už bezproblémově bez nutnosti mít BB mobil s BIS, tak by to byla asi lepší volba než iPad 4G.

    1. U PlayBooku nebylo nikdy nutné mít BlackBerry s BIS. Dokázal se na internet připojit přes Wi-Fi nebo BlackBerry Bridge, ale také přes standardní Bluetooth tethering – to umí například Android telefony.
      Co se týče BIS u PlayBooku 4G, tak tdam pravděpodobně nebude nutné jej mít. Spíše se bude jednat o klasický internet do mobilu jako u ostatních tabletů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..