BlackBerry Playbook, Novinky

První živé fotografie tabletu BlackBerry PlayBook s úhlopříčkou 10 palců!

Veškeré informace týkající se 10″ verze tabletu BlackBerry PlayBook byly zatím zahaleny velmi silnou rouškou tajemství. Nyní jsme se však konečně dočkali prvních “hmatatelných” detailů ohledně většího sourozence dnešního PlayBooku. Živé fotografie se objevily na vietnamském serveru tinhte.vn, nabízí i srovnání se současným PlayBookem.

O tabletu BlackBerry PlayBook s úhlopříčkou 10 palců se hovoří již několik měsíců, prakticky ihned po uvedení 7palcového PlayBooku na trh. Nicméně záhy unikla informace, která sdělovala ukončení vývoje 10″ PlayBooku aby se RIM více zaměřil na současný model. Nicméně již v únoru jsme vám přinesli informaci, že tajemný 10″ PlayBook již není pouze na papíře a na konferenci DevCon 2012 v Amsterdamu jsme jej dokonce naživo mohli krátce spatřit. Od té doby se však mluvilo především o novém operačním systému BlackBerry 10 a PlayBooku 4G a na 10″ PlayBook se téměř zapomnělo.

BlackBerry_PlayBook_10-inch_2 BlackBerry_PlayBook_10-inch_3 BlackBerry_PlayBook_10-inch_4

Až nyní se na vietnamském serveru tinhte.vn objevily živé fotografie zachycující údajně 10″ tablet BlackBerry PlayBook a to rovnou s jeho menším sourozencem. Hned na první pohled vás jistě zaujme vzhled tabletu a to především poměr stran. Zdá se totiž, že 10″ BlackBerry PlayBook má poměr stran 4:3, tedy stejný jako má Apple iPad. Mimochodem fotografii s iPadem můžete vidět výše. Podobnost je zde vskutku velká, udělá z toho Apple další soudní monster-proces?

BlackBerry_PlayBook_10-inch_5 BlackBerry_PlayBook_10-inch_6 BlackBerry_PlayBook_10-inch_7

Proč RIM zvolil poměr stran 4:3 je celkem záhadou. Na jednu stranu může být poměr 4:3 na konzumaci obsahu mnohem vhodnější než poměr 16.9, tento poměr stran můžete vidět například u Samsungu Galaxy Tab 10.1, na druhou stranu však současný PlayBook nabízí poměr stran 16:9 a budoucí zařízení se ho pravděpodobně budou držet také.

Na posledních snímcích můžeme vidět dokonce rozebraný 10″ PlayBook a vnitřek tabletu nám může hodně napovědět, že se jedná skutečně o tablet kanadského výrobce a ne čínskou napodobeninu. Zajímavá je také baterie – všimněme si kapacity 7 250 mAh, ta by měla dodávat dostatek energie na dlouhý běh tabletu.

Zdroj: tinhte.vn via bbnews.pl

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. To je super, na 10ku od BB docela nedočkavě čekám a jestli bude v poměru 4:3 tak to bude paráda. Pro mě osobně je tento poměr stran mnohem lepší než 16:9. Druhá věc je, jestli bude mít BB vše ostatní 16:9, tak potom taky příliš nerozumím proč je zde jinak. Každopádně vítám. Jen škoda, že nepříjde v nějakém slušném termínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..