BlackBerry 10, BlackBerry Playbook

První screenshoty ukazují nativní BBM pro BlackBerry PlayBook!

BBM-on-PlayBook-1

Na svět se dostaly další střípky informací, které ukazují, že se tablet BlackBerry PlayBook dočká updatu na nejnovější OS BlackBerry 10. Společně s BlackBerry 10 tak PlayBook dostane mnoho nových nativních aplikací jako je například vylepšený internetový prohlížeč, editor videa s názvem Story Maker a dokonce taky nativní BBM s funkcemi BBM Voice a BBM Video Chat! Stává se PlayBook nejlepším tabletem na trhu?

O tom, že se PlayBook dočká aktualizace na BlackBerry 10 víme již nějakou dobu. Zatím však nebylo úplně jasné, jak to vlastně bude s BBM, protože BBM počítá se službou BIS/BES, což po PlayBooku bez SIM karty logicky nemůžete chtít. Zdá se ale, že RIM nakonec udělí PlayBooku “výjimku” a do sítě BBM pustí všechny modely – jak s 3G modulem, tak klasické Wi-Fi verze.

S novou aktualizací tak BlackBerry PlayBook dostane plnohodnotné BBM i s novými funkcemi jako je BBM Voice nebo BBM Video Chat. Uživatelé tak budou moci bez problémů volat mezi PlayBooky a handheldy BlackBerry 10. To však není vše co PlayBook s novou aktualizací získá. Kromě BBM bude PlayBook doplněn také o většinu nativních funkcí BlackBerry 10, takže se můžeme těšit například na vylepšený internetový prohlížeč, aplikaci na úpravu videa Story Maker a pravděpodobně také samostatné BlackBerry Mapy.

Fakt, že se BlackBerry PlayBook dočká updatu na plnohodnotnou verzi OS BlackBerry 10 je už sám o sobě úžasný. Vezmeme-li v potaz, že PlayBook je již na trhu téměř 2 roky, RIM prezentuje softwarovou podporu jakou nenabízí žádný jiný výrobce na světě. Pokud tedy přemýšlíte, že si pořídíte nějaký tablet, BlackBerry PlayBook je v tuto chvíli opravdu jedno z nejlepších rozhodnutí, které můžete udělat. Pod stromeček jej sice už asi nestihnete, ale můžete si být jistí, že BlackBerry PlayBook je stále špičkový tablet s ohromným potenciálem a velice příznivými vyhlídkami do budoucna.

Zdroj: BBin

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Na aktualizaci se už těším a nechám se překvapit, čím vším se dostane playbook dále? Doufejme, že to bude co nejdříve.

    Těším se na lepší mapy a lepší aplikace blackberry bridge. Jaké mapy používáte doposud?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.