BlackBerry 10, BlackBerry Playbook

První screenshoty ukazují nativní BBM pro BlackBerry PlayBook!

Na svět se dostaly další střípky informací, které ukazují, že se tablet BlackBerry PlayBook dočká updatu na nejnovější OS BlackBerry 10. Společně s BlackBerry 10 tak PlayBook dostane mnoho nových nativních aplikací jako je například vylepšený internetový prohlížeč, editor videa s názvem Story Maker a dokonce taky nativní BBM s funkcemi BBM Voice a BBM Video Chat! Stává se PlayBook nejlepším tabletem na trhu?

O tom, že se PlayBook dočká aktualizace na BlackBerry 10 víme již nějakou dobu. Zatím však nebylo úplně jasné, jak to vlastně bude s BBM, protože BBM počítá se službou BIS/BES, což po PlayBooku bez SIM karty logicky nemůžete chtít. Zdá se ale, že RIM nakonec udělí PlayBooku “výjimku” a do sítě BBM pustí všechny modely – jak s 3G modulem, tak klasické Wi-Fi verze.

S novou aktualizací tak BlackBerry PlayBook dostane plnohodnotné BBM i s novými funkcemi jako je BBM Voice nebo BBM Video Chat. Uživatelé tak budou moci bez problémů volat mezi PlayBooky a handheldy BlackBerry 10. To však není vše co PlayBook s novou aktualizací získá. Kromě BBM bude PlayBook doplněn také o většinu nativních funkcí BlackBerry 10, takže se můžeme těšit například na vylepšený internetový prohlížeč, aplikaci na úpravu videa Story Maker a pravděpodobně také samostatné BlackBerry Mapy.

Fakt, že se BlackBerry PlayBook dočká updatu na plnohodnotnou verzi OS BlackBerry 10 je už sám o sobě úžasný. Vezmeme-li v potaz, že PlayBook je již na trhu téměř 2 roky, RIM prezentuje softwarovou podporu jakou nenabízí žádný jiný výrobce na světě. Pokud tedy přemýšlíte, že si pořídíte nějaký tablet, BlackBerry PlayBook je v tuto chvíli opravdu jedno z nejlepších rozhodnutí, které můžete udělat. Pod stromeček jej sice už asi nestihnete, ale můžete si být jistí, že BlackBerry PlayBook je stále špičkový tablet s ohromným potenciálem a velice příznivými vyhlídkami do budoucna.

Zdroj: BBin

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Na aktualizaci se už těším a nechám se překvapit, čím vším se dostane playbook dále? Doufejme, že to bude co nejdříve.

    Těším se na lepší mapy a lepší aplikace blackberry bridge. Jaké mapy používáte doposud?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..