BlackBerry 10, Novinky

První screenshoty BBM v OS BlackBerry 10, RIM zohledňuje výdrž baterie

Včera jste si mohli přečíst první informace o připravovaných BlackBerry L-Series & N-Series. Unikly však ještě další screenshoty, na kterých se můžeme vůbec poprvé podívat na vzhled služby BlackBerry Messenger v prostředí BlackBerry 10. Velmi potěší fakt, že RIM při návrhu samotného UI myslí také na výdrž baterie. Čtěte dále…

→ Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Na prvním uniklém slidu vidíme novou podobu BlackBerry Messengeru v OS BlackBerry 10. Levý snímek ukazuje vzhled v modelech L-Series, tedy jednoduše displej na výšku. Ve spodní části nalezneme standardně textové pole s možností rychlého připojení smajlíka nebo přílohy.

Na pravém snímku se nachází pouze přímo přenesená obrazovka BBM do BlackBerry N-Series, které nabídne čtvercový displej a QWERTY klávesnici. Zmizela tlačítka ve spodní části displeje – nahradí je právě klávesnice a pravděpodobně některé gesto. To však není vše, s čím RIM u BBM do budoucna počítá.

 

RIM totiž myslí také na výdrž baterie. Modelová řada N-Series totiž přijde také s OLED displeji a ty se od LCD v mnoha ohledech liší. Samozřejmě mají nižší celkovou spotřebu, ale také se liší energetická náročnost při zobrazení barev. Zatímco klasické LCD má nejnižší nároky při zobrazování bílé barvy, u OLED displeje je naopak nejméně energeticky náročné zobrazení černé barvy.

→ Uniklé detaily o BlackBerry L-Series a N-Series s operačním systémem BlackBerry 10

Proto RIM připravil tmavý motiv prostředí BBM, aby na modelech s OLED displeji lépe šetřil energií. Při použití tmavého motivu je totiž příkon OLED displeje až o 75 % nižší! Celkově tato úspora dokáže prodloužit výdrž zařízení až o čtvrtinu.

Je dobré vidět, že RIM také přemýšlí o výdrži nových zařízení s operačním systémem BlackBerry 10 a řeší i takové detaily, jako je barevné schéma uživatelského prostředí. Jak na tom budou modely s BlackBerry 10 co se výdrže týče je zatím velkou neznámou. Faktem zůstává, že hardware v nových přístrojích bude mnohem výkonnější než je tomu nyní a bude potřebovat buďto odpovídající baterii, nebo skutečně perfektní softwarové odladění. Situace kolem BlackBerry 7 zařízení s jejich, v porovnání s předchozími modely, rapidně nižší výdrží, se již nesmí opakovat.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..