Novinky

Pády, ohýbání, tekutina… Co vše musí BlackBerry vydržet při vývoji?

Zajímá vás jak se testují nové modely BlackBerry než se spustí jejich sériová výroba? Oficiální blog BlackBerry nám popisuje některé z mnoha testů, které musí zařízení zvládnout než je schváleno pro výrobu. Podívejte se na zajímavá videa kde se budou nové modely BlackBerry ohýbat, padat na zem nebo házet do tekutiny.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Testování nových produktů je občas vážně náročné. Můžete se o tom přesvědčit na třech videích, která publikoval oficiální blog BlackBerry. Prvním z testů je test vniknutí kapaliny. BlackBerry Curve 9360 je vhozen do kbelíku s obarvenou kapalinou (aby bylo poznat, že skutečně pronikla do zařízení). Následně jsou vyzkoušeny všechny nejnáchylnější funkce jako jsou reproduktory nebo klávesnice. BlackBerry Curve 9360 v testu obstál.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zwsqRAaqsfI

Dalším testem je test pádu. Jistě se již každému z nás stalo, že jsme zkrátka na chvíli přestali dávat pozor a telefon nám spadl na zem. V lepším případě do trávy, v horším na silnici a já si většinou do telefonu ještě s “oblibou” při letu na zem kopnu. Přesně kvůli těmto situacím v RIM testují telefony BlackBerry jak odolné jsou proti pádům. Každý nový telefon je více než stokrát hozen na zem aby byla zaručena maximální pevnost konstrukce a telefon mohl jít do sériové výroby. Na videu níže si můžete prohlédnout pád BlackBerry Curve 8520 natočené na kameru rychlostí 2000 snímků za sekundu.

Ve videu si všimněte “vlnění”, které nastane po nárazu telefonu na zem. Zařízení BlackBerry jsou takto navržena, toto vlnění přenáší sílu nárazu z jednoho bodu do celého krytu a telefon tam náraz mnohem lépe absorbuje.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uBpghpDvAao

Na posledním videu uvidíme test ohýbání. Ptáte se k čemu je takový test dobrý? Mnoho lidí si dává své telefony do zadní kapsy u kalhot a často se stává, že si na ně také sedne. Právě tento test má vyzkoušet, zda telefon vydrží i v takovéto situaci. Toto video bylo navíc natočeno tabletem BlackBerry PlayBook. Co myslíte, jaký telefon je na videu?

httpv://www.youtube.com/watch?v=mntnJ6Fna3E

Jak se vám videa líbí? Myslíte si, že odrážejí skutečnost nebo jsou to spíše “propagační” videa? Co všechno už vaše ostružinka musela přežít? Z osobní zkušenosti musím říct, že videím věřím. V ShopBlackBerry se setkáváme s nejrůznějšími problémy kolem telefonů BlackBerry a co ty telefony kolikrát musí přežít je až neuvěřitelné. Chcete nějaká čísla jako důkaz? Dokážeme například opravit a zprovoznit cca 90 % všech vytopených zařízení BlackBerry, která k nám zákazníci přinesou.

ShopBlackBerry, Vše pro vaše BlackBerry

Telefony vypadající jako by přežily Armagedon, jsou po jednoduché výměně krytu opět jako nové. Svědčí o tom také fakt, že velká část uživatelů BlackBerry má jeden telefon déle než 2 roky, což už je dnes skutečně rarita. BlackBerry však i po dvou letech stále perfektně slouží. A jak vám slouží to vaše?

Zdroj: Inside BlackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. castecne bych videim asi veril. kazdopadne muj curve 9300 s folii a obyc. silikonovym obalem vypada po dvou letech jako novy – zvenku

  2. Já jsem koupil BB Curve 8520 z Aukra údajně po roce používání a až na poškrábaný zadní kryt a trochu i displej je jako nový :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..