Novinky

Novinky u operátora O2: BlackBerry Internet Service od 199 Kč

Stojaté vody BlackBerry u našich operátorů po delší době lehce rozčeřila Telefonica O2. Po dlouhých jednáních RIM se zástupci Telefonicy přináší první novinky v tarifech BlackBerry Internet Service, základní tarif pořídíte již za 199 Kč včetně DPH. Zvýhodnění se dočkaly také roamingové balíčky.

Již dříve se proslýchalo, že RIM začíná jednat s jednotlivými operátory aby se dohodli na nových podmínkách poskytování služeb BlackBerry. Jako první můžeme novinky zaznamenat u operátora Telefonica O2. U jednotlivých tarifů BlackBerry Internet Service nyní operátor snížil základní sazbu.

Standardní tarif BlackBerry Internet Service můžete aktivovat již za 199,- Kč. Balíček do zahraničí BlackBerry Roaming s 20MB FUP nově aktivujete za 499,- Kč a “neomezený” zahraniční balíček BlackBerry Unlimited pak za 1459,- Kč. Tento tarif je “neomezený” proto, že nabízí FUP 250 MB, což je ovšem u BlackBerry prakticky neomezené – samozřejmě vyjma multimediálních streamů apod.

Objem 20 MB se může běžným uživatelům zdát relativně nízký, nicméně naše zkušenosti dokazují, že pro běžnou komunikaci při občasných cestách do zahraničí pokryje potřeby většiny klientů. Ti nejnáročnější si pak mohou zvolit tarif BlackBerry Email Unlimited za 1459 korun měsíčně,“ vysvětluje David Praus, produktový manažer pro mobilní data společnosti Telefónica Czech Republic, zahraniční balíček BlackBerry Roaming.

Telefonica uvádí, že akční ceny jsou pouze pro nové aktivace, nebojte se však zavolat vašemu operátorovi a výhodnější cenu si u něj dojednat. Nemělo by to být moc těžké, jen budete muset překonat počáteční ujišťování, že tato akce pro stávající klienty není. Když si však budete stát za svým, zvýhodněnou nabídku jistě získáte.

Další informace najdete na stránkách operátora Telefonica O2

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

13 Comments

 1. O2 má u nových chytrých tarifů datový balíček zahrnutý v ceně. Při aktivaci BIS tak budou klasická data vedle toho. Sice to umožní přístup např. na you tube ale přinese jim to více peněz.

 2. Telefónica O2 nabízela “akční” cenu tarifu BIS již v květnu, v červnu se vrátila na obvyklých 299,- a nyní, v červenci opět za 199,-Kč včetně DPH. Pakliže začínáte jásat, vězte, že O2 připomíná svoji nabídkou řezníka kde si můžete koupit tu krásnou vepřovou panenku “v akci” POUZE a jen když si k tomu vezmete metrák bůčku, pár kostí, vyleštíte v krámě dlaždičky a každý den vyvenčíte řezníkova psa. Oblíbené heslo pánů Šimka & Grossmanna “nechci slevu zadarmo” je zde povýšeno na kvalitativně novou úroveň tím, že samostatný tarif nemáte šanci jakkoli získat. Je třeba mít aktivován některý z hlasových tarifů, ovšem POZOR, nikoli svůdně vypadající O2 ZERO. Možnost aktivace na předplacené kartě O2 je úplně z říše sci-fi.
  http://www.o2.cz/osobni/mobilni-tarify/
  Takže jsme tam kde jsme byli a já osobně mám dojem že pokud O2 s někým o BB jednalo, byl to nejvýš jejich vlastní vrchní skladník který potřebuje místo v regále. T-Mobile je na tom obdobně a tak v tuto chvíli zůstává stále “nejvýhodnější” volbou operátor Vodafone. Pro aktivaci zmíněné služby je zapotřebí mít Tarif na míru a Připojení pro mobil Premium za 315 Kč s DPH, ke kterému je BIS zdarma a nemusíte hlídat APN. Uvedené řešení lze mít i na dobíjecí kartě.

  1. @inspirala:
   ano, zcela souhlasím. Jsou to pěkní hajzlíci /O2/. Řešení je si nechat zakázat APN internet a fungovat pouze na BIS.

  2. Myslíte, že FUP nějakých 600MB v podání Vodafone je dostačující volba? Pro mě je BIS(BES) vždy jedině neomezená data a když chci APN internet doplatím si jej v podání modemu a jsem datově neomezený. I u vodafone vidíte, že ta výhoda není zadarmo, ale jste limitovaný.
   Nevím co svůdného vám přijde na tarifu, kde je minuta za 5Kč.

   1. Zkuste slovo “svůdný” nevytrhávat z ironického kontextu, “svůdný” je měsíční paušál 0,-Kč, toť vše (a tím to taky končí). Všechny ostatní paušály (ke kterým je možné BIS aktivovat) je nutno připočíst k ceně BIS. Vodafone je jediný operátor který provoz BIS neváže na hlasový tarif a neváže jej ani na jakýkoli smluvní vztah. À propos – ta neomezenost u O2 končí (údajně) na 4GB ale oficiálně vám to nikdo nepotvrdí. Je na svobodě a chuti každého, co si zvolí. Asi tak ňák.

  3. Na lince pro firemní zákazníky mi jeden den BIS za 299 zrušili, druhý den jsem jej zřídil také přes linku za akční cenu 199. Služba fungovala do 2 hodin od objednání. Jsem spokojen.

 3. Volal jsem na infolinku O2 a ptal se na podmínky zvýhodněné ceny 199,- kč. Je potřeba uzavřít smlouvu na dva roky a BIS za zvýhodněnou cenu platí POUZE 12 měsíců. Poté se platí standardní cena 299,- kč. Za rok tak ušetříte 1200,- kč, ale obávám se, že by si to operátor vybral jinak. Osobně jsem přešel k VF a zatím jsem spokojen, protože nemusím hlídat APN operátora a 600MB je zatím dostačující a ještě mi na konci zúčtovacího období zbývá. Škoda, že nepřevádí i nevyužitá data. :-D

  1. Suhlasim s tebou. Co si kdo dojedna to ma. Mam sice BIS za 300 voci ale na druhou stranu mam perfektni hlasovy tarif se kterym v klidu muzu za hranice. :-)

 4. Já jsem si aktivoval cca v květnu jak to začínalo tu slevu. Operátor mi sdělil že je to jen na 12 měsíců. Tak uvidíme. Letos by mi měl nějak končit závazek, tak se s tím musím nějak poprat :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..