BlackBerry 10

Nové screenshoty BlackBerry 10 ukazují mnoho zajímavých funkcí (Facebook, Twitter, multimédia a další)

Máme zde další várku uniklých informací týkajících se BlackBerry 10, tentokrát v uhlazené grafické podobě. Jedná se totiž o sérii screenshotů, které zachycují nejrůznější funkce a aplikace v operačním systému BlackBerry 10. Můžeme se tak snad poprvé podívat na ukázky aplikací jako jsou Facebook, Twitter, Foursquare, multimediální přehrávač a mnoho dalších.

BB10_Leaked_Screen_2 BB10_Leaked_Screen_3 BB10_Leaked_Screen_4

Na uniklých snímcích si můžeme celkem dobře prohlédnout prostředí nejrůznějších aplikací, které nalezneme v OS BlackBerry 10. Na screenshotech výše můžeme vidět domovskou obrazovku, BlackBerry Messenger nebo nové notifikační centrum BlackBerry Hub. Nová je také aplikace hodin, která je rozdělená na čtyři záložky – budík, světový čas, stopky a časovač. Níže pak můžeme vidět screenshot aplikace Facebook pro BlackBerry 10, všimněte si rozložení Timeline.

BB10_Leaked_Screen_6

Jako další screenshoty se nám ukazují aplikace telefonu (číselník a protokol hovorů), velmi vítáme přítomnost správce souborů, který vypadá velmi povedeně a v neposlední řadě také další snímek notifikací. Níže se nám vůbec poprvé ukazuje aplikace FourSquare pro BlackBerry 10. Jak jste možná zaznamenali, mnoho uživatelů BlackBerry je na FourSquare velmi aktivních, a tak je nativní aplikace pro BlackBerry 10 jistě velmi potěší.

BB10_Leaked_Screen_5 BB10_Leaked_Screen_7 BB10_Leaked_Screen_10

BB10_Leaked_Screen_8

Multimédia již dnes rozhodně nejsou pro moderní smartphony tabu, a tak ani BlackBerry 10 nesmí zahálet. Hudební přehrávač a galerie videí jsou první dva screenshoty níže, další je pak hlasový asistent “ala Siri”, o kterém jste se mohli dočíst také na BlackBerryCzech a shlédnout i demonstrační video jedné z prvních verzí tohoto asistenta. Poslední screenshot ukazuje také nativního Twitter klienta.

BB10_Leaked_Screen_9 BB10_Leaked_Screen_12 BB10_Leaked_Screen_13

BB10_Leaked_Screen_11

Čím dál víc začíná být jasné, že BlackBerry 10 by na startu neměly chybět prakticky žádné z nejpoužívanějších aplikací. RIM se snaží přilákat všechny majoritní sociální sítě a další užitečné aplikace na svou novou platformu, dočkáme se tedy aplikací Facebook, Twitter, LinkedIn nebo FourSquare. Z našeho zdroje máme dokonce potvrzené, že na BlackBerry 10 dorazí také populární “fotomrvítko” Instagram, což je další z aplikací, které zkrátka táhnou a lidé je využívají velmi často.

A kterou aplikaci byste při startu platformy BlackBerry 10 chtěli vidět vy?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

11 Comments

 1. vypadá to výborně, doufám, že se dočkáme Viberu nebo Evernote. Na CB byl článek zmiňující, že třeba WhatsApp nebude na BB 10 dostupný, snad to bude ojedinělý jev.

  1. O Viberu zatím žádné informace nejsou, ale Evernote už je potvrzený prvními screenshoty.
   Co se WhatsApp týče, tak se domnívám, že ze začátku nebude dostupný, ale dříve nebo později se jistě objeví.

  1. Ano, budou. Funkce je ovšem taková, že každá aplikace, kterou zminimalizujete do tzv. “Active Frame” se do tohoto aktivního rámečku upraví a zobrazuje data v závislosti na stavu. Například kalendář po zminimalizování zobrazuje v active frame nadcházející události, BBM pak například nejnovější aktualizaci stavu někoho z přátel.

 2. Dobry den Vojto,

  vypada to paradne! Kdy se muzeme tesit na zahajeni prodeje u nas v CR kdyz vime, ze predstaveni bude na konci ledna 2013??

  diky za informaci

  1. Máme potvrzeno, že první vlna bude USA a následně největší hráči v západní Evropě. K nám by se měly nové přístroje dostat na jaře a myslím, že ničemu neuškodí, když řekneme, že příchod QWERTY verze K NÁM bude opravdu velmi záhy po dotykové verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..