BlackBerry Playbook, PlayBook Aplikace

Nativní PIM aplikace BlackBerry PlayBook v portrait režimu

Jednou z novinek, které přináší update BlackBerry PlayBook OS 2.1, je také podpora portrait režimu pro nativní PIM aplikace. S kontakty, emaily i kalendářem tak nyní budete moci pohodlně pracovat i v režimu na výšku. Zejména psaní emailů bude nyní v portrait režimu jednodušší.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

BlackBerry PlayBook je díky své velikosti skutečně mobilní. Osobně ho s sebou nosím prakticky všude, je mým neocenitelným společníkem zejména při cestování nebo v čekárně u lékaře (tam je to vždy na dlouho). Při čtení nejrůznějšího obsahu – ať už přímo na internetu nebo v aplikacích (například ČT24, ČT4 Sport, iDNES apod.) mám PlayBook většinou orientovaný v režimu portrait, tedy na výšku. Pokud jsem však následně chtěl otevřít kalendář, zprávy nebo kontakty, obraz se otočil do režimu landscape. Toto omezení však nyní zmizelo. Podívejme se jak vypadají PIM aplikace tabletu BlackBerry PlayBook v režimu na výšku.

PlayBook_Screen_Kalendář_portrait.jpg (3) PlayBook_Screen_Kalendář_portrait.jpg (4) PlayBook_Screen_Kalendář_portrait.jpg (5) PlayBook_Screen_Kalendář_portrait.jpg (6) PlayBook_Screen_Kalendář_portrait.jpg (7) PlayBook_Screen_Kalendář_portrait.jpg (8)

Především týdenní zobrazení je u kalendáře opravdu povedené. Ne jedné obrazovce můžete vidět váš program na celý týden a na displej se vejde časový rozsah od 9:00 do 00:00.Můžete si tak jediným pohledem udělat skvělý přehled o celém týdnu.

PlayBook_Screen_Kontakty_portrait (1) PlayBook_Screen_Kontakty_portrait (2) PlayBook_Screen_Kontakty_portrait (3) PlayBook_Screen_Kontakty_portrait (4)

Aplikace kontaktů je klasický seznam, v portrait režimu není moc co měnit. Při landscape režimu mi však kontakty přijdou přehlednější, přeci jen máte v levém sloupci list kontaktů a detail se zobrazuje v pravém sloupci. Také přepínání mezi kartami kontaktu (novinky, schůzky, status na sociálních sítích apod.) je v landscape režimu trochu přehlednější.

PlayBook_Screen_Zprávy_portrait (2) PlayBook_Screen_Zprávy_portrait (3) PlayBook_Screen_Zprávy_portrait (5) PlayBook_Screen_Zprávy_portrait (4) PlayBook_Screen_Zprávy_portrait (1)

Na portrait režim emailového klienta jsem se těšil asi nejvíc. Moje ruce totiž rozhodně nejsou žádné “lopaty”, a tak se mi delší texty na PlayBooku v landscape orientaci nepsaly moc pohodlně. Nyní mi však nic nebrání se na PlayBooku rozepsat o sto šest a zlepšená práce se složkami je také užitečná.

Pokud chcete updatovat svůj PlayBook na novou verzi BlackBerry PlayBook OS 2.1 Beta, přečtěte si náš článek BlackBerry PlayBook OS 2.1 Beta (nejen) pro vývojáře ke stažení.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. tak opět problem nevyresen. Pri odpojeni wifi se neni schopno zpet pripojit k exchangi… dvakrat se spoji potreti uz ne.
    jdu ho prodat na aukro.. je to hrozny kram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..