BlackBerry Aplikace

Mějte své osobní finance pod kontrolou pomocí aplikace ySpending od TrustBe

Již mnohokrát jsem si pohrával s myšlenkou, že bych velmi rád měl přehled ve svých osobních financích. Kolik utratím za zábavu, kolik za jídlo, kolik za oblečení a tak dále. Vždy jsem však narazil na jednu zásadní překážku a tou byla uživatelská nepřívětivost všech dostupných aplikací. Právě z tohoto důvodu jsme se společně s TrustBe rozhodli vytvořit aplikaci ySpending, která je nejen funkční, ale především se pohodlně ovládá.

Správa osobních financí je téma, které se v poslední době stává čím dál více aktuální. Lidé si dnes dávají mnohem větší pozor na to, za co své peníze utratí, ovšem není vždy tak úplně snadné udržet si ve svém rozpočtu pořádek. Právě v takových případech vám často přijde vhod nějaký malý pomocník a pokud máte chytrý telefon, často se tímto pomocníkem stává nějaká šikovná aplikace.

Také na BlackBerry je samozřejmě dostupná spousta aplikací, které se tímto problémem zabývají a velkou část z nich jsem také osobně testoval. Bohužel výsledek byl vždy stejný – po pár dnech jsem aplikaci přestal používat. Příčina přitom byla velice snadná, aplikace mne zkrátka nedokázala svou uživatelskou přívětivostí donutit k tomu, abych si poctivě vedl veškeré záznamy o příjmech a výdajích. Svým uživatelským prostředím nebo zbytečným množstvím detailů mne spíše obtěžovala, než aby mi pomohla ve vedení mých osobních financí. A právě toto byl první impuls k vytvoření aplikace ySpending, která je navržena v duchu maximální funkčnosti, ale s ohledem na jednoduché, příjemné a především rychlé ovládání.

 ySpending-screen-1ySpending-screen-2

Celé uživatelské prostředí klade maximální důraz na jednoduchost. Na domovské obrazovce tak vidíte pouze aktuální stav financí, dvě velká tlačítka pro zadání příjmu a výdajů a pod nimi pouze rychlý přehled za jednotlivá časová období – Dnes, Týden, Měsíc, Čtvrtletí a Rok. Nové transakce tak můžete přidávat opravdu velmi rychle, doslova během pár sekund. Při zadávání nové transakce zadáte pouze název, částku a kategorii a máte hotovo. Datum je automaticky nastavené na aktuální, samozřejmě si ho však můžete také změnit, stejně jako k transakci přidat vlastní poznámku. Co se kategorií týče, standardně jich máte už pár nastavených, můžete je však samozřejmě editovat podle vlastních potřeb.

 ySpending-screen-3ySpending-screen-4

Perfektní přehled o veškerých finančních pohybech vám pak dá nejen základní přehled na hlavní obrazovce, ale také propracovaný systém reportů. V reportech si můžete zvolit náhled na jednotlivé časové úseky (rok nebo měsíc) a zobrazit si následně samostatné náhledy na příjmy, výdaje nebo jejich souhrn. Pro přehlednost skvěle poslouží také praktický graf, který zobrazuje barevně rozlišené kategorie. Pro lepší orientaci v rozsáhlejších databázích pak jistě oceníte funkci vyhledávání.

 ySpending-screen-5ySpending-screen-6

Aplikace ySpending nabízí také bohaté možnosti nastavení. Nejenže si můžete nastavit vlastní měnu, ale můžete si také podle vlastní vůle například k záznamům přidávat i konkrétní čas nebo aktualizovat ikonku aplikace. Přímo na ikonce tak hned vidíte aktuální stav vašich financí. Export dat do formátu CSV je pak již jen příjemným vylepšením této skvělé aplikace.

TIP! Prozkoumejte další české aplikace od vývojářů TrustBe

TrustBe samozřejmě počítá také s updaty aplikace, takže se v dalších verzích můžeme dočkat například přidání aplikace do systémového menu, možnost zaheslování přístupu k datům a další zajímavé vychytávky. Stále však bude na prvním místě především jednoduchost, uživatelská přívětivost a rychlost zadávání transakcí.

Aplikace ySpending od vývojářů TrustBe si můžete zakoupit v obchodě BlackBerry App World za cenu $0.99. A ano, je kompletně v češtině.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

22 Comments

  1. Muzete mi rict co presne Vam nefunguje na aplikacich CT4 a CT24? Pokud se jedna o to, ze nefunguje video stream neni to bohuzel vina TrustBe, ale Ceske Televize, ktere neposkytuje verejeny RTSP stream, ktery by sel prehravat.

 1. Zkoušel jsem tuto aplikaci v beta testování a je skutečně super. Od koupě mne ale odradilo, že nejde zaheslovat. Pokud placená verze jde, tak to ní jdu.

 2. Tak jsem aplikaci zakoupil… vypadá hodně dobře, jen pár postřehů

  1) ani placená verze zatím nejde zaheslovat (odpověď na dotaz výše), ale mě to nevadí
  2) Nevím kde, ale češtinu se mi tam nastavit nepodařilo, takže kdyby byla nějaká rada… ale není to zásadní
  3) Přehlednost a zadávání do aplikace je jedno z nejlepších, které jsem viděl a to jsem už vyzkoušel několik desítek těchto aplikací a vždy to bylo zbytečně složité… tohle je opravdu pecká!!!
  4) grafy i aktualizace ikonky vypadají suprově…

  Verdikt: Jednoduše jen a jen doporučuji… jedna z nej aplikací na tyto účely na trhu!

  1. Měl jsem přesně stejný pocit z ostatních mnoha aplikací – zbytečně složité a nepřehledné. Jsme rádi, že se aplikace líbí.
   Co se češtiny týče, aplikace se přizpůsobuje jazyku prostředí – je tedy nutné mít BB v češtině a následně bude v češtině také aplikace.

   1. Tak zkušenosti z používání…

    Zatím jedna taková nepěkná věc… a to, když smažu nějaký výdej nebo příjem, je nutné aplikaci restartovat, aby se změna aplikovala… u přidání to funguje hezký, ale u mazání už nikoliv… Takže kdyby to šlo vylepšit, bylo by to zase o fous příjemnější ;-)

  1. Aktualizaci raději nechtějte, teď mi App World nabídl aktualizaci iTranslator – Pro a hned, že budu zase platit, sice 0,99, ale…… Podle mého to pak není aktualizace, ale nová aplikace.

 3. Aplikaci hodnotím velice kladně, mám zakoupeno a jsem velice spokojen! S nadšením očekávám verzi s heslem.
  Je tu ale malý neduh, který mě dost trápí: Jaký je počátek týdne v aplikaci? Zdá se mi, že je to neděle :/. -> lze to změnit? Nativní kalendář mám nastaven na pondělí a jinou další souvislost jsem v telefonu nenašel. Mám Torch 9800 sw 6.0

 4. Zdravim. App je fajn, skoda ze nejde pridavanie uctovn ako hotovost a banka. Vyskusal som mnoho podobnych app, ale najpriatelskejsia bola bb money. Skuste a uvidite.

 5. bb money je moc dobra tim, ze mate vice uctu.. coz je super, a zase nema grafy.
  takze doufam, ze yspending bude mit podporu vice uctu co nejdrive :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..