BlackBerry 10 Návody, PlayBook Návody

Jak konvertovat Android aplikace pro BlackBerry 10 a tablet BlackBerry PlayBook

Tablet BlackBerry PlayBook a také operační systém BlackBerry 10 mají tu úžasnou vlastnost, že dokáží pracovat s aplikacemi napsanými pro OS Android. Díky tomu si můžete velkou část aplikací z Androidu spustit také ve svém PlayBooku, případně v OS BlackBerry 10 pokud již máte BlackBerry 10 Dev Alpha. Jak aplikace z Androidu překonvertovat tak aby si s nimi PlayBook rozuměl?

Mnoho lidí se ptá jak to ve skutečnosti je s podporou Android aplikací v BlackBerry 10 a v tabletu BlackBerry PlayBook. Bohužel některé informace mohou být matoucí a z toho důvodu si pak lidé myslí, že má BlackBerry v sobě nainstalovaný Android Market, resp. Google Play, nebo něco podobného. Celé je to však trochu jinak.

Aplikace pro Android jsou distribuovány ve formátu .apk, ovšem s tímto formátem si BlackBerry neví rady. Je potřeba tyto aplikace překonvertovat do formátu .bar, který je už BlackBerry bližší. A právě k této konverzi slouží webový portál apk2bar.unker.net/který za vás udělá prakticky všechnu “špinavou práci”. A jak tedy celá konverze probíhá?

 1. Musíte mít v počítači stažení daný instalační soubor aplikace pro Android ve formátu .apk. Na internetu je spousta stránek, kde můžete .apk soubory stáhnout, stačí použít Google
 2. Otevřete si server  apk2bar.unker.net a klikněte na Upload .apk file
 3. Zvolte v počítači aplikaci ve formátu .apk, kterou jste stáhli v prvním kroku
 4. Aplikace se uploaduje na server apk2bar, ten ji překonvertuje a “podepíše” a místo tlačítka pro upload se objeví ikonka aplikace
 5. Klikněte na ikonku aplikace a ta se stáhne do počítače ve formátu .bar
 6. Následně již postupujte podle návodu Jak instalovat nativní a Android aplikace do BlackBerry 10 a tabletu BlackBerry PlayBook

 

Alternativní konvertor: občas se může stát, že výše uvedený odkaz nedokáže některé apps překonvertovat. V takovém případě vyzkoušejte jiný konvertor na stránce http://www.mobiles24.com/apk2barPostup je následně stejný.

Pomocí tohoto návodu můžete překonvertovat prakticky všechny Android aplikace. Bohužel však ne všechny musí nutně fungovat  v BlackBerry, protože například požadují přístup k hardwaru, ke kterému BlackBerry neumožňuje přístup skrze Android Player. Seznam funkčních Android aplikací naleznete například na playbookbars.com. A pokud vám tam nějaká aplikace bude chybět, můžete si koneckonců vyzkoušet překonvertovat nějakou sami. Z českých aplikací funguje například Moje ČSFD, Aukro.cz, Mapy,cz nebo Fio Banka a aplikace ČSOB.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

23 Comments

 1. Pingback: googlezerlunited
 2. Jak dlouho trvá schvalování a převádění souboru .apk na .bar? Mám to spuštěný cca 15 minut a pořád se nic nezměnilo, pořád pracuje.

 3. Funguje tento postup i na z10? Uvažuji o koupi, ale prozatím mě odrazuje nedostatek především spotřebních aplikací (aplikace pro tvorbu obsahu se zajisté dají nahradit).

  1. Aplikácie na prístup k citlivým údajom ako je účet v banke by som konvertovať rozhodne neodporúčal z dôvodu bezpečnosti.

  1. Na BB10 funguje bez problémů Skype a je dostupná celá řada SIP klientů. Zanedlouho bude také Viber. U starších BlackBerry je ke stažení Viber a opět spousta dalších SIP klientů.

 4. Takže například pokud používám Voocall jako službu pro VoIP, bude to na BB10 fungovat? Vím, že u BB 9900 jsem měl smůlu..

  1. Voocall má appku přímo v BlackBerry World. Bohužel netuším jak to přesně funguje a co je to vůbec zač, ale appka na Voocall Callback tam je. A dokonce od českého vývojáře ;)

 5. jak a kde stahujete aplikace ve formátu *.apk? všechny odkazy co najdu mě odkážou na androidmarket, kde je nejde stáhnout do PC, ale chce abych se přihlásil ke google účtu a chce to instalovat na můj bejvalej telefon…

 6. Moja osobná skúsenosť je že akákoľvek aplikácia ktorú som v skúsil konvertovať v zariadení BB Z10 nefungovala. Dúfam že časom sa moje obľúbené app z androidu dostanú aj do BBworld.

 7. Dobrý den, dovolte mi otázku, jako laikovi. Chtěl bych si koupit BlackBerry Passport s OS RIM OS BlackBerry 10.3. Je možné konvertovat programy WIN 10, podobně jako android do tohoto operačního systému?
  Tedy ne z WinPhone, ale windows 10? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..