BlackBerry 10, Přístroje & Příslušenství

Jak by se vám líbil takový BlackBerry 10 telefon s hardwarovou klávesnicí?

O novém operačním systému BlackBerry 10 se diskutuje dnes a denně. Řeší se funkčnost, vzhled, aplikace, ale velmi palčivým tématem je hardwarová QWERTY klávesnice, na kterou uživatelé BlackBerry nedají dopustit. Zatím jsme se setkávali především s dotykovými koncepty nových BlackBerry, jak by se vám ale líbil tento nový BlackBerry 10 koncept s QWERTY klávesnicí?

→ Připojte své BlackBerry k internetu výhodně i v zahraničí

RIM je bohužel na jakékoliv informace ohledně připravovaných telefonů s BlackBerry 10 velmi skoupý. Něco málo však víme. Víme například to, že první BB10 telefon bude plně dotykový, tedy bez hardwarové klávesnice. A ačkoliv se RIM snaží co nejvíce usnadnit psaní na dotykovém displeji pomocí své speciální klávesnice (info), nezapomíná ani na milovníky 35 kláves pod displejem.

První BB10 telefon s hardwarovou klávesnicí však přijde až na začátku příštího roku a jeho vzhled je stále neznámý. Opět se ovšem ozval John Anastasiadis, který stojí například za povedeným konceptem BlackBerry se zahnutým displejem. Nyní se zaměřil na hardwarovou QWERTY klávesnici a vytvořil skutečně zajímavě vypadající zařízení. Osobně si myslím, že by se RIM mohl s klidem inspirovat.

new-blackberry-10-physical-keyboard-big

John vycházel z klávesnice modelu BlackBerry Bold 9900. Kolem této klávesnice, která je v současnosti bezkonkurenční, následně vytvořil celý koncept svého telefonu s operačním systémem BlackBerry 10. Můžeme si všimnout ostrých linií a díky absenci optického trackpadu a funkčních kláves se zvětšil prostor pro samotný displej.

Uvedení BlackBerry 10 na trh je ještě daleko, ale kdyby RIM nyní představil podobné zařízení, rozhodně bych se nezlobil.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

    1. pravda, opravdu povedená hračka :-). Mně tedy na rozdíl od trackpadu chybí klasická ostružinka a tlačítko zpět, ale předpokládám, že by to bylo na dipleji.

  1. Vypadá to úplně stejně jako Nokia X3 touch, jen širší pro QWERTY. Což bych neřekl, že je špatně, neb tato nokia je designově velmi povedená. Spíš bych ale uvítal místo konceptů, co nikdy nebudou na trhu konečně telefon s BB10 v obchodě. Už jsem z Androida nešťasntej.

  2. Mě se to hodně líbí… kdyby to udělali v černé s chromovaným rámečkem do kola a zada s kuže,přidaly ten trackpad tak je to super.
    a co se týče podobnosti,tak mi to hodně připomíná Nokii Asha 303.

  3. ať jdou s dotykovým telefonem někam, jediná firma která vyráběla pořádné nedotykové telefony, a o na s tím taky končí, je neuvěřitelné že se nenajde na celém světě jediná firma která by dělal pořádné nedotykové telefony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..