PlayBook Aplikace

IDOS for BlackBerry: jízdní řády do kapsy

BlackBerryCzech spolupracovalo s vývojáři z TrustBe na vývoji nové aplikace IDOS. Ta už konečně prošla schvalovacím procesem RIM, a tak ji nyní můžou všichni zakoupit v obchodě BlackBerry App World. Pojďme si ji tedy blíže představit.

→ Připojte své BlackBerry k internetu výhodně v zahraničí

Při vývoji aplikace IDOS měli své slovo také čtenáři BlackBerryCzech. Vaše nápady, které jste mohli psát zde si vývojáři v TrustBe vzali k srdci a mnoho z nich v aplikaci najdete. Někteří se mohli zapojit do beta testování samotné aplikace během jejího vývoje. V App Worldu je však už finální verze, co všechno umí?

IDOS_screen_1 IDOS_screen_2 IDOS_screen_3

Nabízí veškeré jízdní řády MHD (ČR), autobusů, vlaků, letadel nebo jejich kombinací. V České republice můžete využít databáze MHD více než 80 českých měst (například Praha, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Ostrava, Pardubice a další.) Nalezené spoje si můžete rychle zkopírovat a následně sdílet přes BBM, SMS, email a podobně. Pokud cestujete pražskou MHD, můžete si dokonce přímo z aplikace poslat SMS jízdenku (všechny 3 typy).

IDOS_screen_4 IDOS_screen_5

Skvělou vlastností aplikace je ukládání historie vyhledávání. Každý váš dotaz se zaznamenává do databáze, takže vaše nejčastější cesty nebudete muset vůbec psát – stačí si v historii otevřít danou trasu. Tato funkce byla přidána na základě nápadů našich čtenářů, stejně jako například zobrazení času zbývajícího do odjezdu či možnost rychlého prohození cílových míst a zjištění zpátečního spoje.

Aplikace IDOS od vývojářů TrustBe funguje velmi dobře a jsem moc rád, že se nám podařilo udělat něco pro vývoj aplikací použitelných v ČR. Aplikace dokáže komunikovat v češtině a angličtině, nastaví se automaticky podle jazyku telefonu.

Aplikaci IDOS si můžete koupit v obchodě BlackBerry App World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

 1. Několikrát jsem se pokusil aplikaci na app worldu vyhledat a stáhnout, ale stále není k dispozici. Prodej ukončen?

 2. Dobry den,

  za spolecnost TrustBe ktera aplikaci vyvinula, bych se rad k cele situaci vyjadril takto:

  Vyvoj samotne aplikace stal v nakladech jen na vyvojare cca $1500, nepocitam zadne rezijni naklady apod.

  Aktualne bylo prodano pres App World cca 300ks x $1.99 = $597 – 30% ktere si bere fy RIM je finale rovno zavratnemu “zisku” $417.

  Zastupce spolecnosti CHAPS pozadoval 50% ze zisku (sic!) a napojeni na jiny zdroj dat (aktualne aplikace vyuziva data z webove rozhrani), coz je rovno dalsim nakladum na vyvoj aplikace.

  Snazili jsme se dohodnout na umisteni nejake reklamy, pripadne jine kompenzaci, ale bohuzel bezuspesne. Vzhledem k tomu, ze doslo ze strany fy CHAPS i vyhruzkam soudniho sporu, jsme radeji prikrocili ke stazeni aplikace z AW a rozhodnuti nepokracovat v dalsim vyvoji aplikace.

  Nutno podotknout, ze veskera komunikace ze zastupcem fy CHAPS probihala naprosto korektne a vecne do chvile, kdy s nami zacal komunikovat jejich pravni zastupce ;)

 3. Jeste mala poznamka:

  O spolecnosti CHAPS a IDOSu si muzete udelat obrazek sami, staci kdyz zadate do Googlu: “idos monopol”…

 4. Dobrý den,

  vlastním blackberry passport a bohužel nemohu stáhnout aplikaci Idos ani ji zobrazit v prohlížeči.
  Respektive ve webovém prohlížeči zobrazím okno jízdních řádů ale do kolonek ODKUD a KAM nejde nic vepsat.
  Nevíte kde by mohla být chyba?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..