BlackBerry Aplikace

Friday Top5: Ondřej Kubeček

Máme tu pátek a to je čas na náš speciální seriál o nejoblíbenějších aplikacích lidí, kteří se pohybují na české BlackBerry scéně. Dnes se s námi o svých 5 nejoblíbenějších aplikací podělí Ondřej Kubeček. Ondřej podporuje BlackBerry již přes 6 let, kdy působil ve společnosti RIM pro region CEE, nyní má na starosti obchodní aktivity ve společnosti System4u.

→ Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

System4u je BlackBerry Alliance Partnerem se službami pro nasazení BlackBerry Enterprise Serveru, podpory systému nebo hostingu BlackBerry řešení. Zaměřuje se na propojení BlackBerry s technologiemi pro dvoufaktorové ověřování, šifrování S/MIME či PGP, šifrováního hovorů a mnoho dalšího. V současné době System4u plánujeme rozšíření i na Mobile Device Management (MDM) včetně podpory Mobile Fusion, který se objeví na trhu v ČR od 1.7.2012.

BlackBerry Bold 9790

Endomondo Sports Tracker (zdarma/placená)

Endomondo-screen-1 Endomondo-screen-2 Endomondo-screen-3

Endomonto je skvělá sportovní aplikace, díky které si můžete dělat statistiky své výkonnosti, sledovat vaše úspěchy a celkově si udržovat přehled o vaší sportovní činnosti. Aplikace Endomondo se prakticky promění ve vašeho osobního trenéra, pomocí GPS dokáže trackovat vaší trasu při běhání, jízdě na kole, bruslení, kanoistice… Možností je opravdu spousta a této aplikaci ještě v budoucnosti budeme věnovat prostor. Pokud ji chcete vyzkoušet, můžete si ji stáhnout zdarma ZDE.

Více info na BlackBerry App World.

Pocket Reports (zdarma/placená)

Pocket-Reports-screen-1 Pocket-Reports-screen-2

Aplikace Pocket Reports slouží pro zobrazení reportů z MS SQL Server Reporting Services na zařízení BlackBerry. Řešení se skládá pouze z aplikace Pocket Reports, která běží na zařízení BlackBerry a připojuje se online přímo k vašemu firemnímu Report serveru. Není potřeba instalovat žádný další pomocný serverový software. Stávající reporty není nutné nijak upravovat – stejné reporty, jaké používáte na PC, nyní bez jakékoliv další úpravy uvidíte i na BlackBerry.

Více info na BlackBerry App World.

AddItem (placená)

AddItem-screen-1 AddItem-screen-2

Apliakce AddItem vznikla v dílnách vývojářů TrustBe a při vývoji pomáhala komunita BBCzech. Díky této aplikaci se stává přidání nového úkolu, poznámky nebo položky kalendáře otázkou dvou kliknutí. Přišel vám email, ve kterém se nachází nějaký údaj vhodný k poznamenání? Nemusíte vůbec opouštět okno emailu, pouze dvěma kliknutími přidáte novou poznámku z daného emailu. Stejně tak můžete snadno vytvářet úkoly a položky v kalendáři. Aplikaci můžete využít v emailech, SMS zprávách, protokolech hovorů a v internetovém prohlížeči.

Více info v BlackBerry App World.

ISEC7 Mobile Exchange Delegate (placená)

ISEC7-Mobile-Exchange-Delegate-screen

Aplikaci ISEC7 Mobile Exchange Delegate si jistě oblíbí především Ti, kteří potřebují mít přístup k MS Exchange svých kolegů. Pomocí této aplikace můžete nahlížet do emailových zpráv, kontaktů, poznámek apod. vašich kolegů v rámci MS Exchange. Pro přístup je samozřejmě nutné schválení cílového uživatele.

Více info na BlackBerry App World.

Brain Cube Reloaded (zdarma)

Brain-Cube-Reloaded-screen-1 Brain-Cube-Reloaded-screen-2 Brain-Cube-Reloaded-screen-3

Chcete se trochu odreagovat, ale zároveň nenechat mozek zahálet? Určitě nepřehlédněte aplikaci Brain Cube  Reloaded. Unikátní koncept kdy s kvádrem musíte projít skrze bludiště tvořené maticí čtverců a vás zaměstná na několik hodin. Hra nabízí opravdu skvělou hratelnost a také líbivou grafiku, díky tomu patří vůbec ke nejoblíbenějším hrám pro BlackBerry.

Více info na BlackBerry App World.

BlackBerry PlayBook

ČT24 (placená)

CT24_v2.0.0_screen01

Aplikace ČT24 a ČT4 Sport se na PlayBooku těší obrovské popularitě. Díky aplikaci ČT24máte vždy po ruce aktuální zpravodajství z domova i ze světa přehledně rozdělené do kategorií a můžete využít dokonce živého vysílání tohoto oblíbeného zpravodajského kanálu.

Více informací v BlackBerry App World.

Pacemaker (placená)

Pokud se vás skrývá DJ (a často velmi dobře), rozhodně vás bude zajímat aplikace Pacemaker, která před pár dny dorazila do BlackBerry App World. Tato aplikace vám umožní mixovat, synchronizovat nebo scratchovat hudbu ve vašem PlayBook stejně jako v ní můžete využívat efektů, smyček a mnoho dalšího pro ten nejlepší výsledek, srovnatelný se skutečným mixážním pultem. Více ve videu níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=se0_MX3ypoQ

Scribbles (zdarma)

Scribbles-screen-1 Scribbles-screen-3 Scribbles-screen-2

Scribbles je velice návyková hra, kterou jste již mohli znát pod názvem Doodle Blast. V této hře máte za úkol dostat padající kuličky do nádoby, přičemž situaci vám bude znepříjemňovat řada překážek. Naštěstí váš prst hraje v této hře roli tužky a vy si můžete trasu kuliček upravit pomocí nakreslených tras. Připravte se však na to, že s postupem ve hře se také zvyšuje obtížnost jednotlivých kol, a tak se můžete u některých levelů klidně pěknou chvíli zaseknout.

Více info v BlackBerry App World.

Modern Combat 2 BlackPegasus HD (zdarma)

Modern_Combat_HD_1 Modern_Combat_HD_2

Modern Combat 2 je prvotřídní FPS střílečka pro BlackBerry Playbook z dílen Gameloftu. Co vás na této hře ohromí jako první? Grafika…a hned poté – hratelnost. Pánům z Gameloftu se skutečně podařilo dostat skvělou střílečku na displej Playbooku a zároveň zachovat hratelnost. Můžete si vybrat mezi několika způsoby ovládání, takže si každý najde ten svůj nejpohodlnější. Hra vám dále nabídne několik herních módů, kterým jednoznačně dominuje možnost hrát online proti dalším až 9-ti protivníkům. Jakmile se dostanete do ovládání přes dotykový displej, tak budete kosit jednoho enemíka za druhým, odemykat nové zbraně a nová vylepšení. A co je nejlepší? Hra je zdarma…

Více info v BlackBerry App World.

OANDA Currency Converter (zdarma)

OANDA-Currency-Converter-screen

Díky aplikaci OANDA Currency Converter získáte neustálý přístup k databázi OANDA Rates®. Díky tomu můžete přímo v PlayBooku rychle mezi sebou převádět na 180 měn. V aplikaci vidíte nejen aktuální poměr mezi měnami, ale také vývoj tohoto poměru v čase.

Více info v BlackBerry App World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..