BlackBerry Aplikace, Články & Recenze, PlayBook Aplikace

Friday Top5: Miroslav Michalko

Máme zde další díl našeho seriálu o nejoblíbenějších aplikacích týmu BlackBerryCzech. Dnes se o pětici nejoblíbenějších aplikací podělí Miroslav Michalko, spoluzakladatel společnosti Celkom Praha, spol. s r.o., která je provozovatelem obchodu ShopBlackBerry. Jaké aplikace pro telefon a tablet BlackBerry má Miro nejraději?

→ Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

BlackBerry Bold 9900

BeBuzz (zdarma/placené)

BeBuzz00

Aplikace BeBuzz dokáže přiřadit nejrůznější druhy blikání k jednotlivým událostem – kontaktům, zprávám, BBM, sociálním sítím, baterii a mnoho dalšího. Můžete si také nastavit vlastní profil svícení – vybrat si barvu, frekvenci blikání nebo klidně více barev. Další užitečnou vlastností je informační box, který vám ukáže, jaká událost se vlastně stala. Možností je opravdu spousta a tato aplikace je tak oprávněně jednou z nejoblíbenějších aplikací pro BlackBerry vůbec.

Více informací v BlackBerry App World.

Fancy Widgets (zdarma/placené)

fancywidgets-blackberry

Aplikace Fancy Widgets se rozhodla zaplnit místo nejen na trhu, ale také na obrazovce vašeho BlackBerry. Jak již název napovídá, aplikace vám dokáže na plochu BlackBerry umístit praktické widgety, které vám dokáží zprostředkovat nejrůznější užitečné informace. Můžete si nechat zobrazit například kalendář, poznámky, světový čas, počasí nebo Twitter a RSS. Aplikaci si můžete také zdarma vyzkoušet v trial verzi, kde jste omezeni pouze počtem widgetů – použít můžete jen dva najednou.

Více informací v BlackBerry App World

Volume Scheduler (placené)

Volume_Scheduler

Murphyho zákony fungují naprosto bezpečně, a tak vám telefon vždy zvoní v tu nejméně vhodnou chvíli. Řešením může být například aplikace Volume Scheduler, která umožňuje nastavit si změnu vyzváněcího profilu podle času. Aplikace za vás automaticky nastaví hlasitý profil, když budete doma nebo tichý profil, když jdete spát. Do speciálního seznamu si pak můžete přidat kontakty, které budou zvonit vždy nahlas, nezávisle na zvoleném profilu.

Více informací v BlackBerry App World

FileScout (zdarma/placené)

filescout-dropbox

Aplikace FileScout možná není tak známá. To je však veliká škoda, jelikož se jedná pravděpodobně o nejprogresivnějšího správce souborů, jaký můžete vůbec do BlackBerry sehnat. Disponuje mnoha a mnoha funkcemi, bohatým nastavením a podporou široké škály souborů. Umožňuje pracovat s archivy ve formátu ZIP, pracovat s multimediálními soubory, upravovat obrázky a dokonce nabízí plugin pro DropBox. Aplikaci FileScout rozhodně nepřehlédněte a vyzkoušejte minimálně její verzi zdarma.

Více informací v BlackBerry App World

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp je jeden z nejoblíbenějších multi-platformních komunikačních nástrojů. Podporuje všechny majoritní platformy – BlackBerry, iOS, Android, Windows Mobile a Symbian. Díky WhatsApp si můžete zdarma chatovat s vašimi přáteli ať už používají kteroukoli ze zmíněných platforem a využít můžete mnoha zajímavých funkcí jako je skupinový chat nebo posílání souborů.

Více informací v App World.

BlackBerry PlayBook

Files and Folders (placené)

Filesandfolders

Files and Folders je velice oblíbený a propracovaný správce souborů pro BlackBerry PlayBook. Jeho malou nevýhodou jsou občas trochu pomalejší reakce, ovšem bohatě to vynahradí svými výhodami. V této aplikaci můžete pohodlně spravovat celý souborový systém vašeho tabletu, pracovat se soubory nebo multimédii a také pracovat se soubory v telefonu BlackBerry skrze BlackBerry Bridge. Skvělou funkcí je pak plná integrace on-line služeb jako je DropBox, Box, SugarSync, Google Drive a Google Docs.

Více informací v App World.

Mindmaps (placené)

Mindmaps

Mindmaps je nástroj pro práci s myšlenkovými mapami. Umožní vám uspořádat si své myšlenky, nápady a ukládat je do komplexních struktur pomocí jednoduchých grafů. Můžete snadno sdílet své výsledky s kolegy a spolupracovníky pomocí exportu do obrázku nebo PDF dokumentu, nebo pokračovat v práci na své myšlenkové mapě na vašem počítači díky kompatibilitě s různými nástroji pro mind-mapping na počítači.

Více informací v App World.

Remote Desktop (placené)

Remote-Desktop-for-BlackBerry-PlayBook

Funkci aplikace Remote Desktop prozrazuje již její název. Aplikace se dokáže připojit na nativní vzdálenou plochu vašeho počítače a přenést tak celou vaší kancelář či domácí počítač na displej vašeho PlayBooku. Není potřeba žádná další speciální aplikace, stačí mít pouze server s aktivním vzdáleným přístupem. Ideální věc pro někoho, kdo chce cestovat na lehko a zároveň mít přístup ke všem důležitým datům. Po připojení klávesnice a myši přes Bluetooth a propojení PlayBooku s externím monitorem pomocí HDMI můžete mít celý počítač kdekoli a kdykoli.

Více informací v App World.

ČT24 pro BlackBerry PlayBook (placené)

CT24_v2.0.0_screen01

ČT24 je aplikace pro BlackBerry PlayBook, za jejímž vývojem stojí vývojáři z TrustBe. Přináší vám váš oblíbený zpravodajský portál do vašeho tabletu BlackBerry PlayBook a to včetně živého vysílání on-line. O aplikaci ČT24 jsme vás informovali v našem článku.

MovieSrtPlayer (placené)

MovieSrtPlayer

MovieSrtPlayer je aplikace, která jistě chybí ve výbavě PlayBooku mnohým z vás. Její hlavní funkcí je přehrávání videí s externími titulky. MovieSrtPlayer podporuje kromě AVI také videa ve formátu MKV a především pak externí titulky ve formátu SRT.

Více informací v App World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..