BlackBerry 10

Co jste možná nevěděli o softwarové klávesnici v BlackBerry 10?

Když se řekne BlackBerry, tak si většina lidí představí především hardwarovou klávesnici, kterou BlackBerry zcela vyniká v dnešním světě dotykových smartphonů. Nicméně vývoj trhu je neúprosný, a tak i BlackBerry muselo vstoupit do kategorie plně dotykových zařízení a v novém OS BlackBerry se vývojáři snažili co nejvíce zpříjemnit psaní na softwarové klávesnici. Jaké funkce nám nová klávesnice přinese?

Mnoho uživatelů je frustrovaných z toho, že BlackBerry 10 bude operačním systémem určeným především pro ovládání skrze dotykový displej. Ačkoliv je připravovaný také model s kombinací dotykový disple j + QWERTY klávesnice (více informací o BlackBerry 10 N-Series), v současnosti na sebe všechnu pozornost bere plně dotykový model.

BlackBerry 10 L-Series , to je v současnosti označení pro chystané modely s velkým dotykovým displejem. Aby RIM dostál své pověsti výrobce smartphonů s nejlepší klávesnicí, dal si záležet také na dotykové klávesnici, která přináší naprosto unikátní funkce a z osobní zkušenosti můžeme říct, že se rozhodně jedná o jeden z nejlepších způsobů zadávání textu na dotykovém displeji.

Na videu nám Vivek Bhardwaj představuje velkou část nových funkcí softwarové klávesnice v OS BlackBerry 10. Jedná se například o unikátní prediktivní slovník, kdy zadávání slov probíhá skrze jednoduchá gesta. Slovník zařízení se přizpůsobuje vašemu stylu psaní a samostatně se učí nejen ze slov, které píšete, ale také ze zpráv a podobně. Další zmiňovanou funkcí je pak například automatické doplňování mezer mezi slovy – pokud budete psát tak zběsile, že mezerník zkrátka vynecháte, klávesnice to sama rozpozná a mezery doplní.

Zdroj: BBin

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..