PlayBook Aplikace

Brine: emulátor iOS aplikací pro BlackBerry PlayBook

To, že BlackBerry PlayBook dokáže pohodlně pracovat s Android aplikacemi, je již obecně známo. Nyní se však na internetu objevila další zajímavost a tou je emulátor Brine, který umožňuje na PlayBooku spouštět aplikace napsané pro iOS!

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Při uvolnění níže uvdeného videa panovaly velké pochybnosti o jeho důvěryhodnosti. Nakonec se však zdá, že je opravdově a ukazuje něco opravdu zajímavého – běh iOS aplikací v prostředí BlackBerry PlayBook.

Může za to jistý vývojář, na Twitteru známý jako Buuble Wrap. Podařilo se mu vytvořit emulátor iOS běžící pod OS Windows a tento následně portoval do postředí BlackBerry PlayBook OS 2.x, budoucího BlackBerry 10.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NcQ_7ALmflE

Běh aplikací z iOS je na PlayBook OS možný z toho důvodu, že až na pár specifických knihoven jsou aplikace v Object-C s PlayBookem kompatibilní. A právě těchto několik specifických knihoven obstarává emulátor Brine, takže aplikace mohou na PlayBooku plynule běžet.

A na závěr bohužel jedna nemilá zpráva. Není zatím vůbec jisté, že se tento emulátor dostane na veřejnost. Nezbývá nám tudíž než držet vývojářům palce a doufat, že se jim jejich práce povede tak, jak by si mnozí z nás přáli.

Zdroj: OSBB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..