BlackBerry Playbook

BlackBerry PlayBook OS2.0: emailový klient, adresář, kontakty a bezdrátové ovládání na videu

Kolegové z CrackBerry mají jednu velkou výhodu – do Las Vegas, dějiště výstavy CES 2012, to mají co by kamenem dohodil. Na této výstavě nechybí ani RIM, který zde představuje především nový operační systém BlackBerry PlayBook OS 2.0.  Pojďme se podívat jaké novinky na nás v novém OS 2.0 čekají.

→ Připojte své BlackBerry k internetu výhodně i v zahraničí

Jako první se podíváme na jednou novinku, kterou nás RIM opravdu překvapil. Jedná se o bezdrátové ovládání PlayBooku pomocí vašeho smartphonu BlackBerry. Standardně přes aplikaci BlackBerry Bridge tak budete moci do PlayBooku zadávat znaky z klávesnice telefonu a optický trackpad či dotykový displej používat pro ovládání kurzoru na obrazovce. Navíc v aplikaci přibude možnost odeslat odkaz, dokument a podobně rovnou do PlayBooku, kde se automaticky otevře. Skvělá “fičura”, co myslíte?

httpv://www.youtube.com/watch?v=J_mnFtDbbTk

Druhé video nám ukáže prostředí nejspíš těch nejočekávanějších funkcí – emailový klient, adresář a kalendář. Vše je úzce provázáno navzájem, v jednom okně můžete vytvářet mnoho emailů nebo si otevřít sociální sítě jako LinkedIn nebo Twitter, detaily se ukládají do adresáře a schůzky s konkrétními osobami vám nabídnou prohlédnout si profil dané osoby. Tato funkce vypadá skutečně skvěle a myslím, že RIM nenechal nic náhodě.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZgE9sgdsB4Y

Jak se vám líbí novinky, které nový OS 2.0 přinese? Bohužel zatím nikde nejsou žádné zprávy o tom, zda bude v aktualizaci také USB Host. Doufejme že se tak stane.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

        1. Taky tak. Měl jsem obavu s tím surepress displejem u Stormu, ale jestli to bude fungovat, budu happy. V nejhorším budu muset upgradovat BB :-)

          Jen dotaz bokem – když si prohlížím tyto stránky na PB, tak se mi tam nezobrazuje diskuze. Je to tím, že je to optimalizováno na PB? Díky

  1. jeeees! Tak tomu rikam rock and roll bejby :D :D :D To ovladání přes trackpad, psani na klavesnici, možnost ovládání prezentace… Už abych to měl nainstalovaný!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..