BlackBerry Playbook

BlackBerry PlayBook OS 2.1 přijde na začátku léta, přinese zajímavé novinky

Mezitím co celý ostružinový svět žije novým operačním systémem BlackBerry 10, objevily se také první informace o aktualizaci operačního systému pro BlackBerry PlayBook. Nová verze BlackBerry PlayBook OS 2.1 by měla přijít již za pár týdnů a přinese zajímavé nové funkce.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Je to sotva pár dnů co BlackBerry PlayBook obdržel aktualizaci na OS 2.0.1.358, o které jsme vás informovali v našem článku. Zatímco tento update se zaměřil spíše na optimalizaci, nyní se již objevily informace o aktualizaci OS 2.1. Tato aktualizace má přinést kromě další optimalizace také nové funkce:

 • aplikace emailu, kalendáře a kontaktů v režimu na výšku
 • App World Carrier Shelf (nemáme tušení co by to mohlo být)
 • podporu správy SMS přes BlackBerry Bridge
 • sdílení souborů přes BlackBerry Bridge pomocí Wi-Fi (pravděpodobně obdoba Wi-Fi Direct)
 • Android multi-tasking, tzn. běh více Android aplikací v reálném čase najednou
 • API pro fotoaparát a platby uvnitř aplikací, například za nové levely (In-App Payments)
 • OTA aktivace se službou Mobile Fusion
 • Osobní šifrování

Určitě vítáme možnost spravování SMS přes BlackBerry Bridge, což je velice žádaná funkce. Teď už chybí jen možnost přijímat hovory přes PlayBook pomocí Bluetooth A2DP profilu a telefon můžete nechat v klidu v kapse nebo v druhé místnosti.

Koncem května by měla být uvolněna vývojářská verze systému BlackBerry PlayBook OS 2.1. Veřejnost by se updatu měla dočkat pravděpodobně během června nebo začátkem července.

Zdroj: BerryReporter, via BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

 1. aHOJ vIJTO,
  MŮŽEŠ MI PROSÍM TĚ PORADIT PROČ FILMY V PLAYBOOKU VE FORMÁTU avi JDOU BEZ ZVUKU. nA VŠECH OSTATNÍCH ZAŘÍZENÍCH V POHODĚ. jEN TEM pb NEFACHČÍ.
  dÍK mIREK

 2. Čau Vojto,

  App World Carrier Shelf (nemáme tušení co by to mohlo být) – je sekce daného operátora, do které budou umístěny lokální nebo preferované aplikace. To si operátor bude moci volit. V Mobile Fusion se chystá i Enterprise Appworld, tam si zase firmy budou moci volit, jaké aplikace budou chtít zpřístupnit zaměstnancům. A kdy příjde carrier billing?

  Měj se, Ondra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..