BlackBerry Playbook

BlackBerry PlayBook OS 2.1 Beta (nejen) pro vývojáře ke stažení

Poslední zprávy, které hovořily o uvolnění nové verze operačního systému BlackBerry PlayBook OS 2.1 ještě tento měsíc, se nakonec potvrdily. Poslední květnový den byl vydán BlackBerry PlayBook OS 2.1.0.560 Beta, který přináší hned několik novinek. Je však třeba brát v úvahu fakt, že se nejedná o finální verzi, takže je nutné se pro stažení OS zaregistrovat, podobně jako u první verzi OS 2.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

RIM zapracoval do nové verze operačního systému hned několik novinek:

 • zlepšená podpora HTML5
 • u aplikací Kontakty, Kalendář a Zprávy byla přidána podpora režimu na výšku
 • zlepšená práce se složkami včetně složek v IMAP emailových účtech
 • plně šifrovatelný obsah zařízení, veškerá data v tabletu nyní mohou být šifrována a zabezpečena
 • screenshoty se nyní ukládají ve formátu PNG, který je méně ztrátový
 • implementovaný Android multitasking; každá Android aplikace se nyní spouští ve vlastním okně, což umožňuje lepší práci napříč Android aplikacemi
 • Android aplikace mají nově přístup ke kameře, což opět rozšíří seznam plně kompatibilních Android aplikací
 • přibyla možnost In-App Payment pro Android aplikace

Jak stáhnout nový OS

Pro stažení nového OS do vašeho tabletu BlackBerry PlayBook je potřeba se zaregistrovat na vývojářských stránkách RIM. Podobně tomu bylo také u prvních verzí OS 2, tudíž mnoho z vás je s tímto postupem již obeznámeno. Navštivte stránku https://developer.blackberry.com/devzone/register a vyplňte PIN vašeho tabletu. PIN zařízení naleznete v nabídce Nastavení – Informace – Hardware. Po zadání PINu potvrďte licenční ujednání a odešlete formulář. Během několika minut až hodiny by měl být update dostupný ve vašem tabletu.

Dostupnost updatu zkontrolujete v Nastavení – Aktualizace softwaru. Kliknutím na tlačítko Zjistit aktualizace se PlayBook spojí se serverem RIM a pokusí se stáhnout update OS. Pokud vám update ani po hodině nedorazil, zkuste registraci zopakovat nebo připojit tablet k nabíječce. Pokud budete chtít následně vrátit operační systém verze 2.0, následujte tyto instrukce.

Varování: BlackBerry PlayBook OS 2.1 Beta není finální verze softwaru. V operačním systému se mohou vyskytovat bugy, které mohou ovlivnit chod celého OS. BlackBerryCzech neručí za případné poškození způsobené nainstalováním updatu OS 2.1. Ne všechny aplikace, které jsou funkční pod OS 2.0 musí být funkční pod OS 2.1. Po nainstalování OS 2.1 již nebude možné obnovit zálohy provedené v OS 2.0 a naopak.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

 1. No ja pockam na BB 10 a podle toho jak to bude fungovat, tak se rozhodnu zda zustanu Blackberry verny, nebo prejdu k jine platforme.
  Z playbooku jsem dost rozpacity moc bugu, nedotahnuty OS, spatny prohlizec, pomaly BB bridge,nic moc kvalita tabletu a hrejici display

  Doufam ze se ve Waterloo posnazi a prijdou s necim unikatnim, je to jejich posledni sance, nejen u me.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..