BlackBerry Návody

BlackBerry PlayBook OS 2.0: Jak přidat další Google kalendáře

Aktualizace BlackBerry PlayBook OS 2.0 je již oficiálně na světě a většina majitelů PlayBooku si již updatem svého operačního systému prošla. Nyní již můžete na PlayBooku využívat nativních PIM aplikací, někomu však může chybět možnost práce s více kalendáři účtu Gmail nebo Google Apps. A právě přidání dalších kalendářů si ukážeme v našem návodu.

→ Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Při nastavování nového účtu v PlayBooku si můžete nastavit klasický MS Exchange, který vám dokáže synchronizovat emaily, kontakty i kalendář do vašeho PlayBooku. Bohužel se však synchronizuje pouze jeden hlavní kalendář, což může mnoha uživatelům komplikovat používání tabletu naplno. Proto si ukážeme jak přidat další kalendáře Google přičemž tento postup lze použít i pro jiné kalendáře.

PlayBook_OS2_Google_calendar_icon

Využijeme k tomu jednu jedinou věc – schopnost synchronizace kalendářů ve formátu CalDAV. Právě tímto způsobem docílíme toho, že v PlayBooku budete moci nastavit kolik kalendářů chcete. Takže jdeme na to…

Screen_Google_Calendar_ID

Nejdříve je potřeba zjistit ID kalendáře, který chcete synchronizovat. V případě Google kalendáře jej naleznete tak, že si otevřete Google kalendář, zvolíte Nastavení Kalendáře, v horní nabídce zvolíte záložku Kalendáře a rozkliknete si kalendář, který chcete synchronizovat. Na screenshotu výše můžete vidět kde je ID daného kalendáře. Je ve tvaru emailové adresy s dlooooouhým názvem. Toto ID je nejdůležitější informace pro nastavení samotného kalendáře.

PlayBook_Screen_Nastaveni_Kalendare (1) PlayBook_Screen_Nastaveni_Kalendare (2) PlayBook_Screen_Nastaveni_Kalendare (3)

Nyní si v PlayBooku otevřete Nastavení – Účty – Přidat nový účet – Email, kalendář a kontakty – Rozšířené nastavení – CalDAV. Do kolonky Popis napište jméno kalendáře (jakékoliv). Do kolonek Uživatelské jméno a Emailová adresa zadejte váš email v plném tvaru, například blackberry@gmail.com. V kolonce Heslo vyplňte heslo k přístupu do vašeho emailového účtu a teď přichází ta nejdůležitější část.

Do kolonky Adresa Serveru je potřeba zadat ID kalendáře, které jsme získali výše a to ve speciálním tvaru:

https://www.google.com/calendar/dav/id-kalendare@vcetne-domeny.com/events

Je potřeba tento formát dodržet přesně do puntíku, to znamená včetně  https na začátku a events na konci. Ve chvíli kdy toto máte vyplněné, tak můžete zkusit uložit toto nastavení a pokud máte vše vyplněné správně, do PlayBooku se vám nastaví požadovaný kalendář.

Může se to zdát trochu složité, ale vězte, že celé nastavení zabere maximálně pár minut a to za plně synchronizovaný kalendář stojí, co myslíte?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..